İktibas dergisinin 465. sayısı çıktı

İktibas dergisinin Eylül 2017 tarihli 465. sayısı 'Asya-Pasifik ve Ortadoğu’da Terörist ABD’nin Operasyonları' manşeti ile okuyucusuyla buluştu.

İktibas dergisinin 465. sayısı çıktı

İktibas dergisinin Eylül 2017 tarihli 465. sayısı “Asya-Pasifik ve Ortadoğu’da Terörist ABD’nin Operasyonları” manşeti ile okuyucusuyla buluştu.

Bu sayıda, Yorum bölümünde Abdullah Pamuk’un “Asya-Pasifik ve Ortadoğu’da Terörist ABD’nin Operasyonları”; Kavram’da ise “Çokluk, Çoğunluk, Çoğulculuk” konusunun işlendiği yazılar yer alıyor.

Düşünce yazılarında, Hüseyin Bülbül’ün “Küfrün Lekesini Kefaret Temizlemez”; Hikmet Ertürk’ün “Nasıl Bir Eş…”; Osman Coşkun’un “Kulluk Kulu Yaratana Yapılmalıdır”; Muhammed Celil’in “Kur’an’ın Dili- Sözlü Anlatım”; Enes Tarım’ın “İlk Dönem Züht Hareketlerinden Sufizme Dönüşüm Sürecinde İslam Tasavvufu”; Haydar Öztürk’ün “Kur’ân’da İnsanın 10 Zayıf Noktası”; Ömer Yıldız’ın “Veli Kültü”; Erdem Uygan’ın “Kur’an Üzerinde Bireysel Çalışmanın Yanlışlığı – 2”; Sinan Ulu’nun “Allah’ın Rasülleri İslam İçin Yaşadığı Toprakları Terk Etti. Bu Millet de Vatan İçin İslamı Terk Etti’” ile Hârûn Görmüş’ün “Kur’ân’ı İdrâk Etmenin Önündeki Engeller” başlıklı yazıları dergide kendine yer buluyor.

Mektuplara Cevaplar’da ise Hüseyin Bülbül’ün “Allah’ın Fıtratına Dönmek” yazısının yanı sıra Sanat-Edebiyat’ta Dünyabülteni.com’da yayınlanan Beyza Karakaya’nın sosyolog Nazife Şişman ile yaptığı “Özgürlük Yanılsaması Gözetlendiğimiz Gerçeğini Unutturuyor” başlıklı röportajı ile Tarık Sezai Karatepe’nin "Selami Yurdan: Bosna’da İlk Şehit!" yazısı ve Hakverdi Bedilli'nin “Arakan’daki Budist Terörüne Dur De!.” yazısı okunabilir.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Eylül 2017, 12:04
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13