İktibas Çizgisi’nin Şubat sayısı çıktı

İktibas Çizgisi Şubat 2019/466-16. sayısı Abdullah Pamuk’un kaleme aldığı “Abd'nin Suriye Kararı Düzleminde Bölgedeki Gelişmeler” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

İktibas Çizgisi’nin Şubat sayısı çıktı

Bu sayıda, Kavram Bölümünde İslam’da Şehid  Kavramı” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında,

Hüseyin BÜLBÜL’ün Hayatı Kur’an ile Yaşamanın Anlamı!? “ Osman COŞKUN’un Firavunun Değil Demokrasinin Sihirbazlarına Dikkat Edin Hamdi AKAN’ın ALLAH, Nelerimize Karışmaz (!)? Enes TARIM’ın “İnsan Hakları ve Din” Harun GÖRMÜŞ’ün  Teslîmiyet Dîni İslâmiyet”  Muhammed CELİL’in Yüzleşmek, Muhakeme ve Muhasebe İçindirHaydar ÖZTÜRK’ünSiyer Bağlamında Enfal Sûresi Ömer YILDIZ’ın “Kur’an’a dair okuma notları” İsmail KAHVECİ’nin “Kur’an’da İnsan Tipleri-Münafıklar1-” yazılarını bulabilirsiniz.

Zamanına Tanıklık Edenler :

Abdullah PAMUK’un kaleminden “Seyyid Kutub” yine Asım Öz’ün Alev Erkilet’li ile yaptığı “Seyyid Kutub’un düşünceleri, İslâmcılığa yaptığı katkıları” röportajını bulabilirsiniz

Sanat-Edebiyat Bölümünde  ;

Enes GÜNASLAN’ın kalemindenEdebiyat–Siyaset İlişkisi Üzerine başlıklı çalışmayı bulabilirsiniz

Bir Dergi Bir Alıntı Bölümünde

Prof. Dr. Muntasır Ali KETTANÎ nin kaleminden Endülüs'te Batı'nın Vahşeti: Engizisyon*  başlıklı yazıları bulabilirsiniz.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün okuyucularımızdan gelen sorular üzerine “Karanlığa Taş Atan Kendi Başına Vururyazısının yanı sıra.

Yayın Tarihi: 01 Şubat 2019 Cuma 05:00
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
recep dönmez
recep dönmez - 3 yıl Önce

siz değerli yazarlarımızın dilllerine ellerine sağlık sizleri her iki cihanda da mutlu etsin Yüce ALLAH BAŞARILARINIZIN DEVAMINI DİLERİM

banner26