İktibas Çizgisi’nin Mayıs sayısı çıktı

İktibas Çizgisi’nin Mayıs sayısı Abdullah Pamuk’un kaleme aldığı Küresel ve Yerel Düzlemde “Organize İşler” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

İktibas Çizgisi’nin Mayıs sayısı çıktı

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde Ramazan Ayı ve Oruç” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında:

Hüseyin BÜLBÜL’ün “İnsani İlişkilerde Müslüman'a Yakışan Nedir?” Osman COŞKUN’un “Kuran’da ki Din mi Yoksa Rivayet Dini mi?” Hamdi AKAN’ın “Biraz Nostalji” Enes TARIM’ın  “Habil’in Yolu Arınma Yoludur” Harun GÖRMÜŞ’ün  Cenneti Dünyâ’da Yaşamak”  Muhammed CELİL’in “Görünür Yaşamak= Riya” Haydar ÖZTÜRK’ünTebliğ ve Bilgi Kirliliği Ömer YILDIZ’ın “Cin İnancı ve Toplumdaki Yanlış Cin Tasavvuru Şeref BÜLBÜL’ünYeniden Okula Başlamak” yazılarını bulabilirsiniz.

Zamanına Tanıklık Edenler :

Abdullah PAMUK’un kaleminden “İmam Humeyni hayatının anlatıldığı yazı ve İmam Humeyni’nin hayatı ve görüşlerinin anlatıldığı alıntı bir bölümü bulabilirsiniz

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın alıntılayıp düzenlediği “Beşir Ayvazoğlu’na ait Sanat Ahlak ve Edeb” başlıklı çalışmayı bulabilirsiniz

Bir Dergi Bir Alıntı Bölümünde

Prof. Dr. Hilmi Demir’in kaleminden”İslâm Dünyasında Ortak Akıl Arayışının Tarihi Serüveni - Matüridilik Bir Çözüm mü?”başlıklı yazıyı bulabilirsiniz.

Mektuplara Cevaplarda ise

Hüseyin BÜLBÜL’ün okuyucularımızdan gelen sorular üzerine “Kavramlar Üzerinden Hayatı Tanımakyazısının yanı sıra.

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

YORUM EKLE