İktibas Çizgisi dergisinin Ağustos sayısı çıktı

İktibas Çizgisi dergisinin yeni sayısı okurlarıyla buluştu.

İktibas Çizgisi dergisinin Ağustos sayısı çıktı

İktibas Çizgisi Ağustos 2019/466-22. sayısı Abdullah PAMUK’un kaleme aldığı “BOY AYNAMIZ”, İDEOLOJİK VE STRATEJİK SÜREÇLER Ak Parti/ Recep Tayyip Erdoğan-İhvan/Muhammed Mursi… --- manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

Bu sayımızda, Kavram Bölümünde Kurbankonusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında Hüseyin BÜLBÜL’ün İslam Dünyası” Nereye Gidiyor? Osman COŞKUN’un  “Peygamber Kuran’a Sizler İse Demokrasiye Sarıldınız” Muhammed CELİL’in Allah’tan Kimler Korkar?Hamdi AKAN’ın Kölelik Ve Cariyelik Geri Dönsün(!) mü?. Enes TARIM’ın  Allah’ı Gereği Gibi Takdir Edememek Harun GÖRMÜŞ’ün  İslâm’a Dâvet” Haydar ÖZTÜRK’ünKüreselleşme ve İslam İsmail KAHVECİ’nin” Allah Kimleri Sever; Kimleri Sevmez? -1-“ yazılarını bulabilirsiniz.

Zamanına Tanıklık Edenler:

Abdullah PAMUK’un kaleminden --İslâmi Harekette “Yöntem”— başlığı ile Ercüment ÖZKAN, Seyyid KUTUB ve İmam Humeyni’nin anlatıldığı bölümü bulabilirsiniz

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın hazırladığı “Para’yla İban’ın Kimde Olduğu Belli Olmaz!” ve “Şiir, Özellikle Hayatta Kalma Mücadelesi Veren Kültürler İçin, En Temel İhtiyaçtır” başlıklı çalışmaları bulabilirsiniz

Bir Dergi Bir Alıntı Bölümünde

Müslümanlar Doğu Türkistan’ın İkinci Endülüs Olmasına Seyirci mi Kalacak!” başlıklı yazıda Maarif Derneği Genel Sekreteri Abdulahad Abdurrahman Bey ile Doğu Türkistan’da yaşanan zulme dair mühim bir söyleşi yazısını bulabilirsiniz.

Mektuplara Cevaplarda ise Hüseyin BÜLBÜL’ün okuyucularımızdan gelen sorular üzerine Kur’an İnananları Birleşmeye Çağırıryazısının yanı sıra.

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz.

YORUM EKLE