İktibas Çizgisi Aralık sayısı çıktı

İktibas Çizgisi'nin yeni sayısı Abdullah Pamuk’un kaleme aldığı “Harekat”Sonrası Bölgedeki Gelişmeler…-Riskler ve Fırsatlar” manşeti ile okuyucusuyla buluşuyor.

İktibas Çizgisi Aralık sayısı çıktı

Bu sayıda, Kavram Bölümünde “Vahdet” konusunun işlendiği yazıyı okuyabilirsiniz.

Düşünce yazılarında,

Hüseyin BÜLBÜL’ün “Toprak Tohumu Belamlar İse Hakikatleri Örter” Osman COŞKUN’un  “Allah’a Secde Etmediğinizin Şimdi mi Farkına Vardınız!” Muhammed CELİL’in “Bireysel, Ama Sanal Alemde Sosyal” Hamdi AKAN’ın “Hz. Yunus’un, kavmini terk etmesi?”  Enes TARIM’ın  “Milli Dindarlık” Harun GÖRMÜŞ’ün  “Ruhsata Göre Yaşamak, Azîmete Göre Yaşamak” Haydar ÖZTÜRK’ün “Müslümanların Kadim Sorunları” Şeref BÜLBÜL’ün “Üç Kutsalımız Beş Şartımız” Yüksel YILMAZ’ın “Âlemler/El-Âlemîn Ne Demek?” yazılarını bulabilirsiniz.

Zamanına Tanıklık Edenler:

Abdullah PAMUK’un kaleminden “Cemaleddin Afganî “ ve Serdar Akar’a ait olan İslami Mücadelede Öncü Şahsiyetler kitabından “Cemaleddin Afgani” başlıklı bölümü bulabilirsiniz

Sanat-Edebiyat Bölümünde;

Enes GÜNASLAN’ın hazırladığı Zeynep Bozkuş’a ait olan “Edebiyat Atlası” adlı kitabın tanıtımını bulabilirsiniz

Bir Dergi Bir Alıntı Bölümünde

Graham E.Fuller- Henri J.Berkey ‘ e ait olan “Türkiye’nin Kürt Meselesi” kitabından bir bölümü bulabilirsiniz.

Mektuplara Cevaplarda ise

Hüseyin BÜLBÜL’ün okuyucularımızdan gelen sorular üzerine “İbadetleri Allah Belirler Kullar Yapar” yazısının yanı sıra.

Yine dergimizin yılın son sayısı olması nedeniyle derginin son bölümünde 2018 ve 2019 yıllarına ait dergi fihristimizi bulabilirsiniz.

Dergimizin gündem bölümünde ise, her zamanki gibi özenle seçip iktibas ettiğimiz köşe yazılarını sizlerin istifadesine sunduk, zevkle okuyacağınıza inanıyoruz

Yayın Tarihi: 02 Aralık 2019 Pazartesi 18:00
banner25
YORUM EKLE

banner26