'İkinci Kattan Şarkılar' izlenecek

Alper Gencer, Pazartesi günü "Yazarlar/Şairler ile Film Okumaları"nda..

'İkinci Kattan Şarkılar' izlenecek

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi’nde sürdürülen "Yazarlar/Şairler ile Film Okumaları"nda bu haftanın konuğu şair-yazar Alper Gencer.

“ah!” adlı bir şiir kitabı olan, çeşitli dergilerde çalışmaları yayımlanan, Dünyaya Yenisöz gazetesinde yazılar kaleme alan Alper Gencer, aynı zamanda Cine 5’te “Afrika Dahil” adlı bir program hazırlayıp sunuyor. Alper Gencer, Film Okumaları'nda kendi seçtiği Roy Andersson’un “İkinci Kattan Şarkılar” filminin gösteriminden sonra katılımcılarla film üzerine bir söyleşi gerçekleştirecek.

Alper Gencer ile Film Okuması, 13 Haziran Pazartesi günü saat 18.00’de TYB İstanbul Şubesi’nde başlayacak.

https://www.facebook.com/tybistanbul

“İkinci Kattan Şarkılar” (Özgün adı: Sånger Från Andra Våningen) Künyesi:

Yönetmen: Roy Andersson

Yapımcı: Roy Andersson, Lisa Alwert

Senaryo: Roy Andersson

Oyuncular: Bengt C.w. Carlsson, Lars Nordh, Lucio Vucina, Nils-Åke Eriksson, Peter Roth,  Stefan Larsson, Sten Andersson, Torbjörn Fahlström

Görüntü Yönetmeni: Robert Komarek, István Borbás, Jesper Klevenas

Müzik: Benny Andersson

Yapım yılı: 2000 / Danimarka, İsveç, Norveç

Alper Gencer:

1980 yılında Van’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Çalışmaları; Dergah, Varlık, Yasakmeyve, Kitap-lık, Merdivenşiir, Derkenar, Bachibouzouck, Poetik Har(s), Kırklar, Çağlak, Yolcu, Hayal, Yeni Zamanlar, Lamure, Kırknar, Sefine gibi dergilerde yayımlandı. Edebiyatın yanı sıra sinema ile de ilgileniyor; senaryosunu kendisinin yazdığı ve yönettiği üç kısa filmi var. 2005 yılında Yaşar Nabi Nayır Şiir Ödülü’nü aldı. Bu ödülün ardından Varlık Yayınları “ah!” adlı kitabını bastı. Çalışmaları çeşitli edebiyat dergilerinde yer bulan Gencer, halen Dünyaya Yenisöz gazetesinde yazmakta ve Cine 5’te “Afrika Dahil” adlı bir söyleşi programını hazırlayıp sunmaktadır.

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB) İstanbul Şubesi

Adres: Kızlarağası Mehmed Ağa Medresesi,

Divanyolu Cad. Hoca Rüstem Sokak No: 6

Sultanahmet / İstanbul

Tel.: 0212 527 7517-18

Faks: 0212 527 7519

YORUM EKLE