İhtisas programı kayıtları başlıyor!

İlmi Etüdler derneğinin akademik çalışmalarda bulunmak isteyen lisansüstü öğrdirencileri için hazırladığı İhtisas Programı Bahar dönemi başvuruları başladı.

İhtisas programı kayıtları başlıyor!

İlmi geleneğimizi sürdüren ilim adamlarının yetişmesi­ne zemin oluşturmak gayesiyle on yıldır ilmi çalış­malar yapan İLEM’de ihtisas çalışmaları dersler, okuma grupları, atölyeler ve eğitimlerle genişletildi. 

Programın başvuruları 08 Şubat tarihine kadar dernek merkezinden ve www.ilmietudler.org adresinden yapılabilecek. Başvuruların ardından yapılacak değerlendirme sonucunda sınırlı sayıda katılımcı programa devam edebilecek. Yeni dönem katılımcıları 10 Şubat tarihinde ilan edilecek. İLEM İhtisas Programı Bahar dönemi 11 Şubat tarihinde başlayacak.

İhti­sas programı ile katılımcıların alanlarındaki ilmî birikim ve tecrübelerini olgunlaştırmaları hedeflenmektedir. Bu çerçevede 2012 Bahar İhtisas Programı’nda dokuz semi­ner, dokuz okuma grubu yer almaktadır. Katılımcılar seminer ve okuma gruplarından istediklerine talep edilen şartlara uygun oldukları takdirde katılabilecekler.

İhtisas seminerlerinde çeşitli alanlarda ilmi konular ele alınacak. Bu alanlarda çalışmalar yapan kişilerin de­vam edeceği seminerlerde eleştirel bir bakışın ve bi­rikimin oluşturulması hedeflenmekte. Alanında uz­man isimlerin yürüteceği okuma gruplarında ise klasik isimler ve eserler çerçevesinde temel bir ilmi birikimin oluşturulması amaçlanmakta.

İletişim

Sedat Doğan 

E-posta: bilgi@ilmietudler.org 

Tel: 0(216) 310 43 18 – 0(507) 769 02 51 

Adres: Halk Caddesi Türbe Kapısı Sokak Hektaş İş Merkezi No: 13/4 Üsküdar İstanbul

 

Meryem Uçar haber verdi

Yayın Tarihi: 30 Ocak 2012 Pazartesi 20:38 Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2012, 20:38
banner25
YORUM EKLE

banner26