İHL öğrencilerinden Kutlu Doğum Programı

Kahramanmaraş’ta 2014 yılının ilk Kutlu Doğum Programı Kahramanmaraş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından gerçekleştirildi.

İHL öğrencilerinden Kutlu Doğum Programı

Kahramanmaraş’ta 2014 yılının ilk Kutlu Doğum Programı 12 Nisan 2014’te Kahramanmaraş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirildi.

Program, okul müdürü İsmail Direk’in açış konuşmasıyla başladı.

Hıca hınç dolu salonun davetlileri arasında; Onikişubat İlçe Belediye Başkanı Hanifi Mahçiçek, Dulkadiroğlu İlçe Belediye Başkanı Necati Okay, Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı İdris Şengül ve öğretim üyeleri, Müftülük görevlileri, Milli Eğitim Şube Müdürleri, Eğitim Birsen Başkanı Adnan Alagöz, okul ve kurum müdürleri, öğrenci velileri bir de KAMİMDER başkanı bulunuyordu.

Duran Boz tarafından günün anısına hazırlanan kitap ayraçları programın kalıcılığına apayrı bir güzellik ve katkı sunmuş. Tebrik ederim.

Kutlu Nebi’den mesajlar içeren tiyatro, oratoryo ve sunumlar… Allah Resulü ve ashabının İslam’ı yaşama ve yaşatma gayretlerinin canlandırıldığı sahneler, salonda bulunanları Asr-ı Saadet günlerine götürdü yeniden.

Unuttuklarımızı hatırlatan, umutlarımızı yeşerten, inandıklarımızı gözden geçirmemize vesile olan ve herbiri bir peygamber çiçeği olan sevgili öğrencilerimizin program boyunca ortaya koydukları olaganüstü performansları takdire şayandı.

Aylarını, günlerini vererek büyük emek ve fadarlık ortaya koyan program yönetmenleri Güler Şahin ve Fatma Aktuğ’u  tebrik ediyorum.

 Muhteşem ve özgün bir Kutlu Doğum Programı ortaya koyan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul idaresini ve emektar öğretmenlerini kutluyorum.

Ejder Akbaba’nın dudaklarından dökülen gecenin duası bir nisan yağmuru gibi kalbimize sürûr verdi.

Saat 20.00’de tam zamanında başlayan program 22.30’da sona erdi.

Karanlık gecelerden nurlu sabahlar sunan bu programın izleyicileri, akitlerini tazeleyerek döndüler evlerine dün gece…

 

Ahmet Türk haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Nisan 2014, 23:20
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26