Huzursuzluğun kitabı yazıldı

İzdiham Dergisi'ni çıkaran Bülent Parlak, son vakitlerde Dergâh'ta sık sık görünen şiirleriyle de kalibresini gösteriyordu ve bir kitabın sinyalleri de sayılabilirdi bu üst üste şiirler. Hemen o şiirlerin ardına ilk kitap haberi de geldi.

Huzursuzluğun kitabı yazıldı

İzdiham Dergisi’ni çıkaran Bülent Parlak, son vakitlerde Dergâh’ta sık sık görünen şiirleriyle de kalibresini gösteriyordu ve bir kitabın sinyalleri de sayılabilirdi bu üst üste şiirler. Hemen o şiirlerin ardına ilk kitap haberi de geldi. Bülent Parlak, “kötü kalpli bilgelere teşekkür ederek” ilk kitabı Sevgili Huzursuzluğum’u yayımladı. Selis Kitaplar’dan çıkan kitaptaki şiirlere kanıt olsun diye “Omzuna El Atılmaz Padişahın” şiirinden dizeler:

“Padişahım nasılsın / Beni soracak olursan yakışmaz ya hal sormak sana / Hiçbir kabalığa aldırmıyorum ölüler gibi / Kolunun kırılması karşılığında birbirini ele veren militanlar / Toplanınca bir talebe yurdunun boşaltılmış odasında / Celali oluyor bir kere yetim kalınca her yaşta yetim olan / Sesten uyuyamıyor şehrin en uzağında / İlaç vakitlerini unutmaktan yeni tanışan iki arkadaş”

Güncelleme Tarihi: 25 Mayıs 2010, 23:46
banner12
YORUM EKLE

banner19