Hür tefekkür dergi buluşmaları

24 Ocak Perşembe günü Aykut Ertuğrul’un moderatörlüğünde İtibar dergisinin hikâyesi konuşulacak.

Hür tefekkür dergi buluşmaları

Zeytinburnu Belediyesi yeni bir etkinliğe daha imza atıyor: “Hür Tefekkür Dergi Buluşmaları”.

Üç yıla yakın bir süre Ğ dergisini çıkaran, öykücü Aykut Ertuğrul’un moderatörlüğünde gerçekleştirilecek olan söyleşilerde her ay edebiyat dünyasının önemli dergilerinden birisi Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’nde misafir edilecek. Dergi editörlerinin katılımıyla yapılacak bu söyleşilerde üst başlık “Türkiye’de Edebiyat Dergiciliği”, “Edebiyat Dergiciliğinin Sorunları”, “Edebiyat Dergiciliğimizin Geleceği” olurken söyleşinin ilerleyen dakikalarında konuk edebiyat dergisinin dergiler arasındaki yeri, çıkış amacı, iddiası, dergi dünyasında temsil ettiği, kendisine has sayılacak alan hakkında konuşulacak.

Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezi’ne “İtibar” Geliyor

“Hür Tefekkür Dergi Buluşmaları” söyleşilerinin ilki İtibar dergisiyle yapılacak. Türkiye’de pek az edebiyat dergisinin ulaşabildiği bir başarıya kısa zamanda ulaşması yönüyle dikkat çekici, aynı zamanda kapsayıcı ve merkezi bir dergi olan İtibar dergisinin künyesine bakmak bile hakkında fikir sahibi olmamıza yardımcı olur. Kimler yok ki dergide; İbrahim Tenekeci, Furkan Çalışkan, Ali Görkem Userin, Ahmet Murat, İbrahim Paşalı, Furkan Çalışkan, Abdullah Harmancı, Güray Süngü, Kamil Yeşil, Lütfi Bergen…

24 Ocak Perşembe günü saat 19.00’da yapılacak olan söyleşide Aykut Ertuğrul, şair Furkan Çalışkan ve eleştirmen Ali Görkem Userin’le Türkiye’de edebiyat dergiciliği ve İtibar dergisinin hikâyesi hakkında konuşacak.

 

Ahmet Öztürk haber verdi

Yayın Tarihi: 20 Ocak 2013 Pazar 23:27 Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2013, 01:25
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26