Hür Adam Bâbıâli'de

Hür Adam filminin senaristi, oyuncuları, yönetmeni tam kadro 27 Ocak Perşembe günü söyleşiye katılacak.

Hür Adam Bâbıâli'de

23734
Çekilmeye başladığı günden beri farklı tepkiler almaya devam eden Hür Adam filmi, ESKADER’in  “Bâbıâli Sohbetleri”nde konuşulacak.

Hür Adam üzerine sohbet toplantısı, 27 Ocak 2011 Perşembe akşamı saat 18’de Timaş Kitap Kahve’de gerçekleşecek. Toplantıya filmin senaristleri Ahmet Çetin ve Mehmet Uyar, baş oyuncusu Mürşit Ağa Bağ, diğer oyuncular ve sinemaseverler katılacak. Toplantıda sinema yönetmenleri, senaristleri ve filmi seyredenler de bulunacak. Filmle ilgili olarak konuşmaların yapılacağı toplantıya Hür Adam’ın yönetmeni Mehmet Tanrısever de katılacak.

7 Ocak 2011 tarihinde vizyona giren ve büyük yankılar uyandıran Hür Adam filminde, Bediüzzaman Said Nursi hazretlerinin hayatından belli bölümler anlatılıyor. Vizyona girmeden önce ve sonra medyada çok tartışılan Hür Adam filminde, Bediüzzaman’ın sürgün olarak gönderildiği Barla’dan başlayarak bütün dünyaya yayılan eserlerinin zorlu yolculuğundan kesitler veriliyor. Film sinemalarda gösterilmeye devam ediyor.

Timaş Kitap Kahve, Alay Köşkü Caddesi, No: 5 Cağaloğlu adresinde.  

Güncelleme Tarihi: 27 Ocak 2011, 19:29
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
seyyah
seyyah - 10 yıl Önce

asıl öne çıkarılması gerekenin, Üstad’ın eserleri değil hayatı olduğunu da ifade buyurmuş. Acaba eserlerine dönük bu adı konulmamış mesafenin sebebi ne? Sakın bu yaklaşım, mezkȗr eserlerde sürekli diri tutulan Ehl-i Sünnet vurgusundan rahatsızlığın bir ifadesi olmasın! BURAK ERTÜRK DARULHİKME belki de kalbimdeki kötü niyeti görüp yayınlamayacaksınız ama osun kurban!!!!!! eyvallah

banner19

banner13

banner26