Her ilçeye bir İmam-Hatip okulu

Asımın Nesli Grubu iki yıldır İzmir’in her ilçesinde bir İmam Hatip okulu açılmasını sağlamak için çalışıyor.

Her ilçeye bir İmam-Hatip okulu

Asımın Nesli Grubu İzmir’de iki yıldır hem İmam Hatip liseleri hem de İmam Hatip ortaokulları açılması için çalıştı. Bu çalışmalar birçok ilçede meyvesini verdi. Çalışmalarda hikmet ehli, hizmet ehli, himmet ehli birçok insanın katkısı oldu. Dindar gençlik ve inanan herkesi kucaklayan bir yapıyı benimseyen grubun hedefi; İzmir’in her ilçesinde bir İmam Hatip okulu açılmasını sağlamak. Ebubekir Karaarslan, Akif Savaş, Mustafa Kaya, Tahsin Yıldırım, Musa Kaçar, Neşet Yüksel ve Mustafa Yaman gibi birçok insanın gayretleriyle 2010-2011’de Gaziemir, Buca, Menemen, Aliağa, Bornova, Kınık ve Kiraz İmam Hatip Liseleri açıldı. 2011-2012 yılında Çeşme, Urla, Menderes, Ayrancılar ve Çiğli’de dernekler kuruldu. Dilekçeler toplandı. Milli Eğitim Bakanlığına müracaatlar yapıldı. Açılışları bekleniyor. İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneğinin de büyük destekleri oldu.

Öğrenci ve veliler ne yapmalı?

5. sınıf ortaokul öğrencilerinin kayıtları, adreslerine uygun olan okula otomatik olarak yapılacağından, veliler öğrencinin kayıtlı olduğu okula gidip İmam Hatip ortaokuluna nakil talep edebilecek.

Normal ortaokullarda okuyan öğrencilerin seçmeli derslerde Kur’an-ı Kerim ve Siyer derslerini talep etmeleri halinde yeterli çoğunluk sağlandığında bu dersler açılacak. Ayrıca öğrenciler SBS tercihlerinde Anadolu İmam Hatipleri veya normal İmam Hatipleri tercih edilebilir.

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2012, 11:34
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13