Helal Gıda Seminerleri başlıyor

Divan Araştırma ve Eğitim Derneği ve GİMDES işbirliğiyle 30 Haziran Cumartesi günü Helal Gıda Seminerleri başlıyor.

Helal Gıda Seminerleri başlıyor

Yeryüzünde bütün nimetler insanın istifadesine sunulmuştur. Bu nimetlerden israf etmeden, helal ve harama dikkat ederek tüketmek Müslümanlar olarak hepimizin vazifesidir. Helal tüketim hem ruh hem de beden sağlığımız için oldukça önemlidir. Kur’an-ı Kerim’de Bakara suresi 172. ayette “Ey iman edenler! Size kısmet ettiğimiz rızıkların temiz ve helâlinden yiyiniz! Eğer yalnız Allah’a ibadet ediyorsanız, O’na şükrediniz.” buyrulmaktadır.

Helal ve temiz olan gıdaların tüketimi Allah’ın bir emanet olarak verdiği akıl ve ruh sağlığımızı korur. Rabbimizin hoşnutluğunu kazandırır. Dualarımızın kabulüne vesile olur. Sevgili Peygamberimiz, “Ey Rabbim, ey Rabbim” diye dua eden bir yolcudan bahsedip; “Yediği haram, içtiği haram, giydiği haramdır yani haramla beslenmektedir. Bu kişinin duası nasıl kabul olsun ki?” buyurmuşlardır.

Haram lokma ile beslenen nesillerin insanların huzur ve refahı için çalışmaktan fersah fersah uzak oldukları hepimizce bilinen bir gerçektir. Yüce kitabımız Kur’an’ı Kerim bu gerçeği şöyle dile getirir: “Ey Peygamberler, temiz olan şeylerden yiyin ve salih amel işleyin.” Bu ilahi beyan amel ve davranışların olumlu ve faydalı bir şekilde neticelenebilmesi için, öncelikle beslendiğimiz Divan Araştırma ve Eğitim Derneği ve GİMDES işbirliğiyle Helal Gıda Seminerleri başlıyor.  30 Haziran Cumartesi saat 13.00’de başlayacak seminerler için kontenjan dolmadan kayıt yaptırabilirsiniz.

Tel: 0212 621 40 41

E-Posta: divander2010@gmail.com

 

Yüsra Dal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 18 Haziran 2012, 11:40
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13