Hayatın sırlarını paylaşacak

Senai Demirci, 9 Ekim Salı Günü haberlerin telaşıyla tekdüzeleştirilen hayatın asıl dokusunu göstermek için bir neşter sunacak dinleyenlerine

Hayatın sırlarını paylaşacak

Bir nehirdir hayat. Çoğu kez yüzünü görürüz. Derininde neler olup bittiğini merak etmeyiz. Haberler hayatın kıyısından gelir. Dip akıntılarını duymayız. “Mehmetçik toprağa verildi” haberi gelir kulağımıza meselâ. Ama Mehmetciğin annesinin derin “ah!”larına sağırlaşırız. Sanırız ki toprağa verilmeye hazırdır her Mehmet. Annesi de hazırdır. Biz zaten hazırız. Bir skandal duyarız meselâ. Hemen ayıplarız. Unuturuz: Hiçbir skandalın kahramanı skandal çıkarmak için doğmadı. O da bir zamanlar masum bir çocuktu. Onu buraya getiren sancıları ciddiye almayız. Bizim de onun gibi ayağımızın kayabilir olduğunu bile isteye unuturuz.

Dr. Senai Demirci, 9 Ekim Salı Günü haberlerin telaşıyla tekdüzeleştirilen hayatın asıl dokusunu göstermek için psikolojik bir neşter sunacak dinleyenlerine. Program Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi Nikah Salonunda saat 21.30’da başlayacak.

 

Meryem Uçar haber verdi

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2012, 20:46
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13