Hayal Perdesi Dergisinin 65. Sayısı Çıktı

Hayal Perdesi sinema dergisinin Temmuz-Ağustos 2018 tarihli 65. sayısı çıktı.

Hayal Perdesi Dergisinin 65. Sayısı Çıktı

Hayal Perdesi sinema dergisinin Temmuz-Ağustos 2018 tarihli 65. sayısı çıktı.

Yeni sayının kapak konusu, Nuri Bilge Ceylan’ın son filmi Ahlat Ağacı. Görselliğin yerini anlatıma bıraktığı filmin karakterlerini, tartışmalarını yorumlayan yazıların yanı sıra Nuri Bilge Ceylan Sineması - Türkiyeli Bir Sinemacının Küresel Hayal Gücü kitabının incelemesine de dergide yer veriliyor.

Vizyon sayfalarında İnatçı Bir Adam ve Han Solo: Bir Star Wars Hikayesi yer alırken, Vizyon Ötesi’nde Yok Oluş değerlendiriliyor.

Yeşilçam bölümünün konuğu Erhan Tuncer. Türk sinemasında karakter oyuncuları hakkında titiz araştırmalar yapan Tuncer ile son kitabı O Ağacın Altı üzerine konuşulmuş.

Derginin ilk dosyası "Çocuk Gözüyle Sinema"da Klinik Psikolog Şehitnur Kürüm ana akım animasyon filmlerini, çocukların gelişimine olumlu ve olumsuz etkileriyle ele alıyor. İkinci dosyada ise bu yılın yenilik arayan yerli dizileri Çukur, Jet Sosyete ve Şahsiyet inceleniyor.

Belgesel Odası’nda savaşın tanıklarından Halep’in Son Adamları, Edebiyattan Sinemaya bölümünde Agatha Christie uyarlamaları var.

Festival Günlüğü’nde Sonay Yücel ile Uniq Açıkhava Film Festivali, Kısaca’da yönetmen Serkan Fakılı ile kısa filmi Kaset üzerine konuşulmuş.

Açık Alan’da Kubrick klasiği The Shining ile oyun temalı filmler, Sinefil’de ise absürd holokost anlatısı The Cremator yeni bakış açılarıyla değerlendiriliyor.

Kitaplık bölümünde ise Küre Yayınları’ndan çıkan Ahmet Uluçay güncesi Sinema için Bunca Acıya Değer mi yer alıyor.

Yayın Tarihi: 05 Temmuz 2018 Perşembe 15:52 Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2018, 15:52
banner25
YORUM EKLE

banner26