Hayal Perdesi dergisinin 62. sayısı çıktı

Hayal Perdesi sinema dergisinin Ocak-Şubat 2018 tarihli 62. sayısı çıktı.

Hayal Perdesi dergisinin 62. sayısı çıktı

 Hayal Perdesi sinema dergisinin Ocak-Şubat 2018 tarihli 62. sayısı çıktı.

Yeni sayıda Andrey Zvyagintsev’in yeni filmi Sevgisiz kapağa taşınıyor. Yönetmenin sineması aile, ilişkiler, sırlar, çocukluk temaları üzerinden değerlendiriliyor.

Vizyon sayfalarında Dönme Dolap, Loving Vincent, Godard ve Ben, İyi Günler ve Yol Ayrımı filmleri inceleniyor. Metamorfoz bölümünde ise Şener Şen’in Yol Ayrımı’ndaki performansı ele alınıyor.

Festival Günlüğü’nde 5. Uluslararası Boğaziçi Film Festivali kapsamında seyirci ile buluşan Mecid Mecidi filmi Bulutların Ardında var.

Söyleşi sayfalarında Ümit Ünal ile Sofra Sırları, Belgesel Odası’nda Murat Pay ile Mirâciyye Saklı Miras üzerine konuşuldu.

Dosya sayfalarında Türk sinemasının 2017 bilançosu değerlendiriliyor. Gişe ve festival filmlerine değinen dosyanın sonunda dergi yazarlarının en iyi film listeleri yer alıyor.

Uzaktan Kumanda’da, yirmi beş yıl sonra tekrar başlayan efsane dizi Twin Peaks inceleniyor.

Açık Alan sayfalarında ise kendisiyle alay eden süper kahraman Thor: Ragnarok ve değişen üretim koşullarıyla var olsa da yeni endüstriyi taşlayan Okja var.

Kısaca’da Patika ile tanınan Onur Yağız, ikinci kısa metraj filmi Toprak’ı ve uzun metraj projesini anlattı.

Sinefil’de Costa-Gavras’ın finans rehberi Kapital, Eskimeyen Filmler’de ise parodinin üstatlarından Monty Python ve Kutsal Kâse gündeme taşınıyor.

Kitaplık bölümünde derginin vizyon sayfalarının editörü Tuba Deniz’in hazırladığı Biraz Mağrur, Biraz Mağdur isimli kitaba yer veriliyor.

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 13:34
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13