Hayal Perdesi dergisinin 61. sayısı çıktı

Hayal Perdesi sinema dergisinin Kasım-Aralık 2017 tarihli 61. sayısı çıktı.

Hayal Perdesi dergisinin 61. sayısı çıktı

 Hayal Perdesi sinema dergisinin Kasım-Aralık 2017 tarihli 61. sayısı çıktı.

Yeni sayıda Yorgos Lanthimos’un yeni filmi Kutsal Geyiğin Ölümü kapağa taşınıyor. Kutsal Geyiğin Ölümü, Darren Aronofsky imzalı "anne!" ile epik-trajik kavramları üzerinden değerlendirildi.

Vizyon sayfalarında Kare, Umudun Öteki Yüzü, Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı, Çavdar Tarlasındaki Asi ve Yedinci Hayat filmleri inceleniyor.

Söyleşi sayfalarında Ayla ile Can Ulkay, Taş ile Orhan Eskiköy, Benim Varoş Hikayem ile Yunus Ozan Korkut dergiye kon uk oluyor.

Portre’de bu yıl Mutlu Son filmini seyirciyle buluşturan Michael Haneke’nin filmleri yabancılaşma, tüketim toplumu ve şiddet ekseninde ele alınıyor.

Uzaktan Kumanda bölümünde yapımcılığını ve dört bölüm yönetmenliğini David Fincher’ın yaptığı Mindhunter ve aynı motel odasında geçen farklı hikâyeleri anlatan Room 104 dizileri var.

Akademi’de, Prof. Dr. Kurtuluş Kayalı ile yerlilik ve yerellik meselesi Türk sinemasının örnekleri üzerinden konuşuluyor.

Perspektif’te soğuk savaştan beri unutulmuş gözükse de Kuzey Kore ile Amerika arasındaki gerginlikle yeniden gündeme gelen nükleer savaş temalı filmler inceleniyor.

Belgesel Odası’nda Agnès Varda ve JR ortak projesi Mekânlar ve Yüzler yer alıyor.

Açık Alan sayfalarında ise engelli karakteri temsiliyle kültleşen Başka Dilde Aşk, kişilik bölünmesi üzerine düşünen Parçalanmış ve Hindistan’dan gelen blockbuster Dangal var.

Kulis’te Babamın Kanatları ile geçen sene dikkatleri çeken yönetmen Kıvanç Sezer ile yeni projesinin detayları üzerine konuşuluyor.

Güncelleme Tarihi: 07 Kasım 2017, 16:13
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26