Hayal Bilgisi'nin yeni sayısı çıktı

Hayal Bilgisi dergisi, 2011'den beri Van’da yayın yapmakta.

Hayal Bilgisi'nin yeni sayısı çıktı

Hayal Bilgisi dergisi, 2011'den beri Van’da yayın yapmakta. Üç ayda bir evimize misafir olmak için çalıyor kapıları. Genç şair ve yazarlar arıyor. Kapısı daima yeniliklere açık. Daha önce hiçbir yerde yayın yapmamış olan yazarları kendisine davet ediyor.

Gönüllüsü çok. Dergiyi farklı şehirlere bu sayede ulaştırabiliyor Albayrak çifti. Derginin yanısıra “iyilik projeleri” adı ile düzenledikleri etkinlikler var. Yetim çocuklara ayakkabı hediye etmek gibi. Derginin kimi zaman ilginç ekleri de oluyor. Erciş depreminden sonra çocuklara deprem konulu resimler çizdirip bunları eklemeleri, çiçek tohumları koymaları, görme engelliler için şiir seslendirmesinin yer aldığı bir CD hazırlamaları ve derginin ücretsiz eki olarak dağıtmaları gibi.

Pek çok şairin de ilk şiirine ev sahipliği yapmış. Müştehir Karakaya, Senai Demirci gibi edebiyat büyüklerinin desteğini alan Hayal Bilgisi yoluna kararlılıkla devam ediyor.

Genel yayın yönetmeni Cihat Albayrak’ın derginin 11. sayısının kapağında yer almış bir mısrası şöyle: “af çıksa/ salıverilse kafeslerinden/ tüm kuşlar”. Derginin 13. sayısı ise İslam coğrafyasında yaşanan savaşlarda kaybedilen sivillere adanmış.

Derginin son sayısında Ahmed Günbay Yıldız, Necip Tosun, Bedir Acar gibi isimlerle yapılmış söyleşiler yer alıyor.

İletişim kurmak ve eser göndermek isteyenler için ayse-cihat@hotmail.com adresini verelim.

 

Hatice Koç haber verdi

Güncelleme Tarihi: 01 Eylül 2015, 11:35
banner12
YORUM EKLE

banner19