Hanlardan Plazalara TRT Türk ekranlarında

Kuzey Haber Ajansı'nın hazırladığı Hanlardan Plazalara programı bugünden itibaren her Perşembe akşamı TRT Türk'te yayınlanacak..

Hanlardan Plazalara TRT Türk ekranlarında

 

Kuzey Haber Ajansı bünyesinde, yapımcılığını Mehmet Erken, yönetmeliğini Mustafa Emin Büyükcoşkun ve metin yazarlığını Ümit Aksoy’un üstlendiği “Hanlardan Plazalara” adlı program, 24 Ekim 2013 Perşembe günü saat 19.05’de TRT TÜRK televizyonunda yayına başlıyor.

Haftada bir gün olarak yayınlanacak bu program, İstanbul’da esnaf ve zanaat erbabının, tüccar ve sanayicilere dönüşümünü mercek altına alıyor.

Üretim ve ticaret şehrin merkezinden çevreye doğru göçerken, insanların ve mekanların hikayesine odaklanıyor.

Program, tarihi, kültürel ve ekonomik olarak yüzyıllardır dünyanın en büyük merkezlerinin başında gelen İstanbul'un önemli yapılarından “hanlar”ın modern zamanlarla birlikte yaşadığı farklılaşmanın nedenlerini anlamaya çalışıyor.

“Hanlardan Plazalara” ticaretin yaşadığı bu mekansal değişimin sektörlerin iç dinamiklerini, sektör çalışanlarının sosyal hayatlarını ve üretim tarzlarını nasıl değiştirdiğini ele alacak. Bu amaçla sektörlerin duayenlerinin yanında, konunun uzmanları ile söyleşiler gerçekleştirilecek.

“Hanlardan Plazalara” yaşadığımız baş döndürücü ekonomik kalkınmanın iç dinamiklerini, sektör çalışanlarının sosyal hayatlarını ve üretim tarzlarını nasıl değiştirdiğinin izini sürüyor…

“Hanlardan Plazalara”, 24 Ekim Perşembe saat 19.05’de TRT TÜRK ekranlarında..

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2013, 15:44
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13