Haluk Nurbaki unutulmadı

ESKADER, 7 Haziran Perşembe günü ilim, fikir ve inanç dünyamızın mümtaz simâsı Onk. Dr. Haluk Nurbaki için bir anma programı düzenledi.

Haluk Nurbaki unutulmadı

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği (ESKADER), inanç, ilim ve fikir dünyamızın unutulmayan simâsı Onk. Dr. Haluk Nurbaki’yi Hakka yürüyüşünün 15. yılı dolayısıyla anıyor. Nurbaki’yi yakından tanıyan yazar ve aydınların katılıp konuşma yapacağı toplantı, Timaş Kitapkahve’de, 7 Haziran Perşembe günü saat 18.00’de başlayacak.

Uğur Canbolat’ın yöneteceği toplantıda İbrahim Yerlikaya  “Haluk Nurbaki’nin Ehl-i Beyte Bende Oluşu”nu, Ümit Şimşek “İlim Araştırma Yönü”nü, Mehmet Paksu “Risale-i Nurlara Bakışı”nı anlatacak. Selim Gündüzalp “Haluk Nurbaki’nin Zafer Dergisi Hizmetleri”ni ele alırken, Fatih Uğurlu “Üsküdar FM Radyosu’ndaki Hizmetleri”ni değerlendirirken Metin Hasırcı Haluk Nurbaki’nin anlatımlarına ve üslubuna, Mehmet Doğru, yazarın Damla Yayınevi’nden çıkan eserlerine temas edecek. Toplantıda Haluk Nurbaki’nin çocukları Veysi Nurbaki  ile Ali Nurbaki “Babamız Haluk Nurbaki” başlığı altındaki konuşmalarında duygu ve düşüncelerini dile getirecekler. Toplantıya başka sürpriz isimlerin de katılması bekleniyor.

Haluk Nurbaki Anma Programı’na katılanlar, konuşmacılara soru da yöneltebilecek. Toplantının sonunda merhumun ruhu için Kur’an-ı Kerim okunacak, Ahmet Yüter de Haluk Nurbaki adına yazdığı manzum duayı okuyacak.

 

Fatma Ünal haber verdi

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2012, 02:06
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13