Haksöz dergisinin Haziran sayısı çıktı!

“Kur’an’ın aydınlığına doğru” şiarıyla aylık yayınını sürdüren Haksöz dergisi 267. Sayıya ulaştı.

Haksöz dergisinin Haziran sayısı çıktı!

Haksöz Dergisi Haziran 2013 tarihli 267. sayısıyla okurlarının karşısına çıktı. “Kur’an’ın aydınlığına doğru” şiarıyla aylık yayınını sürdüren Haksöz dergisi bu sayısında Suriye gündeminin yanı sıra farklı konuları da kapağa taşıdı.

Taksim Gezi Parkı olayları sunuşta analiz ediliyor.  Hamza Türkmen, Müslüman coğrafyalardaki devrimler süreciyle ilgili tespitlerini paylaşırken; Mustafa Yılmaz, “Siyasal İsrailiyat Üzerine Yirmi Yan Değini” başlığıyla yaşadığımız süreç üzerinden israiliyatın siyasal hayatta nasıl belirdiğini madde madde izah ediyor.

İsmail Özgüven, yazısında Suriye’de birlikte iş yapma ahlakını konu ediniyor. Dergide Bangladeş’teki olaylarla ilgili de bir çeviriye de yer veriliyor.

Lokman Doğmuş, Libya’da devrim adına atılan önemli bir adımı “Siyasetten Men Yasası”nı analiz ederken; Murat Aydoğdu, Libya izlenimlerini paylaşmaya devam ediyor.

Bahadır Kurbanoğlu, tarih-araştırma nitelikli yazılarına bu sayıda da devam ediyor. Kurbanoğlu’nun bu sayıda ele aldığı konu Türkiye’deki kurucu/kurtarıcı mitolojisi, tek adam ve inkılâp tarihçiliği…

Hamza Türkmen, dergideki bir diğer yazısında Seyyid Kutub’un Türkiye’de nasıl algılandığını ele alırken; Kutub’un nasıl gündeme geldiğini ve Türkiye’de nasıl anlaşıldığını analiz ediyor.

Fevzi Zülaloğlu, “millet” kavramının Kur’an’da nasıl kullanıldığını incelediği yazısında kavramın anlamından nasıl saptırıldığına dikkat çekiyor ve Kur’an’i kavramları ıslah etmenin önemine işaret ediyor.

M. Garip Tanyıldızı’nın Buth A. Miller’in “Fıkıhtan Faşizme” adlı kitabını değerlendirdiği dergide Murat Koç’un “Bu Utanç Bize Yeter” başlıklı denemesi ile Mustafa Yılmaz’ın şiiri edebiyat sayfalarındaki yerini alıyor.

İrtibat: 0212 524 10 28

[email protected]

 

Elif Yediveren haber verdi

Yayın Tarihi: 06 Haziran 2013 Perşembe 21:48 Güncelleme Tarihi: 06 Haziran 2013, 21:48
YORUM EKLE

banner19

banner36