Hak-İş'ten 'Emek' konulu kısa film yarışması

HAK İŞ Konfederasyonu, "Kısa Film Uzun İş" sloganı ile geçtiğimiz yıl birincisini gerçekleştirdiği ödüllü Kısa Film Yarışması'nı bu yıl da düzenliyor. Kısa Film Yarışması başvuruları 30 Eylül 2013 tarihine kadar kabul edilecek.

Hak-İş'ten 'Emek' konulu kısa film yarışması

 

HAK İŞ Konfederasyonu, "Kısa Film Uzun İş" sloganı ile geçtiğimiz yıl birincisini gerçekleştirdiği ödüllü Kısa Film Yarışması'nı bu yıl da düzenliyor. Kısa Film Yarışması başvuruları 30 Eylül 2013 tarihine kadar kabul edilecek. Yarışmanın bu yılki özel teması "Emek"...

Türkiye'nin 550 bin üyesiyle en büyük işçi konfederasyonlarından biri olan HAK-İŞ'in "Kısa Film Uzun İş" sloganıyla ilkini geçtiğimiz yıl düzenlediği Kısa Film Yarışması, aynı zamanda insan emeğinin sanatsal alandaki çalışmalarına da bir farkındalık kazandırmayı amaçlıyor.

Kurmaca, Belgesel ve Animasyon dalında 10 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği Kısa Film Yarışması'nda her üç kategori için de birinci, ikinci ve üçüncü çalışmalar seçilip ödüllendirilecek.

Yarışmada birinci olan filme 10 bin TL, ikinci olan filme 5 bin TL, üçüncü olan filme ise 2 bin 500 TL ödül verilecek. Yarışmada Özel Ödül alan bir kısa film çalışması ise 2 bin 500 TL ile ödüllendirilecek.

Jüri, projeye olumlu katkılarından ötürü oyuncu, sanatçı ve destekçileri de ödüllendirecek. En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo, En İyi Kurgu, En İyi Müzik ve En İyi Görüntü dallarında ödül almaya hak kazananlara özel tasarlanan "ödül plaketi" takdim edilecek.

Jüri Üyeleri

HAK-İŞ Kısa Film Yarışması'nın bu yılki jürisinde Dr. Osman Yıldız, Yahya Düzenli, Ahmet Tezcan, Reza Hemmatirad, İsmail Hakkı Ürün ve Murat Çeri yer alıyor.

Başvuru

Kısa film yarışmasına başvurular, 13 Eylül 2013 tarihine kadar posta yoluyla HAK-İŞ Genel Merkezine (Tunus Caddesi No 37 Kavaklıdere / Ankara) yapılacak. Adayların, kısa filmlerini DVD formatında 7 kopya göndermeleri gerekiyor. Başvuru formları ise yarışmanın resmi web sitesi olan www.hakiskisafilm.org adresinden temin edilebilecek.

Ödül Töreni

Ödüle değer bulunan sanatçı, yapım ve destekçiler, 22 Ekim 2013 tarihinde HAK-İŞ Konfederasyonu'nun 38. kuruluş yıldönümü etkinlikleri kapsamında düzenlenecek bir törenle ödüllerini alacak.

 

Cansu Çınar haber verdi

Yayın Tarihi: 23 Haziran 2013 Pazar 12:31 Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2013, 09:02
banner25
YORUM EKLE

banner26