Günışığı gençleri düşünüyor!

İMH bünyesinde faaliyet gösteren Günışığı Derneğinin gençler için bir dergisi çıktı.

Günışığı gençleri düşünüyor!

Beyoğlu bölgesinde çalışmalarını sürdüren Günışığı Derneği Gençlik Birimi tarafından hazırlanan Genç Düşünce Dergisi okurları ile buluştu. İsminden de anlaşılacağı üzere bir gençlik dergisi olan Genç Düşünce, ilk 22133sayısında konu olarak günümüz gençliğinin vazgeçemediği teknoloji bağımlılığının insanı yalnızlaştıran yönünü ve bu anlamda alınması gereken tedbirleri ele almış.

Teknolojiyi nasıl kullanmalı?

Dergide, “Pek çok faydasının yanında özellikle gençliğin önünde büyük bir tehlike olarak duran internet, oyun ve sanal arkadaşlık sitelerini bir genç olarak kullanma ahlakımız nasıl olmalıdır?” sorusuna cevap aranıyor. Gençlerin büyük çoğunluğunun kulağında kulaklık, elinde cep telefonu metroda, otobüste hatta sınıfta ders esnasında bile teknoloji canavarları tarafından nasıl teslim alınıp yalnızlaştırıldığına dikkat çekiliyor. 

Allah var yalnızlık yok!

Facebook, msn gibi programlarla yüzlerce kişi ile tanışan; ama yalnızlığı giderek artan zamanımız gençliğinin hali pürmelâlini anlatan yazıyı “Milyonların Önündeki Yalnızlığımız: PC” ismiyle Abdullah Barış Çubuk kaleme almış. İnsana şah damarı kadar yakın olan Rabbine gerçek anlamda iman eden bir gencin asla yalnızlığa düşmeyeceğini dile getiren “Allah Var Yalnızlık Yok” isimli yazıyı Sezgin Kızılkoca yazmış.  Abdühamit Kahraman Hoca ile yapılan gençlik üzerine söyleşi, kendini iyi bir şekilde geliştirmek isteyen genç nesillere altın öğütler veriyor.

Gençlerin kendi gündemlerini, olaylara bakış açılarını, birbirleri ile yaptıkları tartışmaları yansıtan fıkra tadındaki yazılar, pratik teknolojik bilgiler, tarihte yaşanan dikkat çekici olaylar dergiye ayrı bir güzellik katıyor.

"Mavi Marmara Günlüğü"'de var!

Mavi Marmara gemisinde bulunan Mehmet Irız kardeşimizin "Mavi Marmara Günlüğü" isimli yazı dizisinin ilk bölümünü okuyan kişi şimdiden bir sonraki bölümünü okuyabilmek için sabırsızlanıyor. Kitap, dergi ve meslek tanıtımları bölümleri gençlerimize yeni ufuklar açacak nitelikte. Gezilip görülmeye değer mekânların anlatıldığı Seyyah başlıklı yazı ise bir seyahatname tadında yazılmış. İslam coğrafyasından ülkelerin tanıtıldığı bölümde Pakistan anlatılarak Pakistan’ın Milli Şairi Muhammed İkbal’in hayatı ele alınmış.

Genç kardeşlerimize yayın hayatlarında başarılar diliyor ve derginin bir sonraki sayısını merakla bekliyoruz.

Dergiye abone olmak için:  Hamza DALYAN   0554 337 89 29 - 0212 237 84 85


R. Sercan Somuncu bildirdi

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2010, 10:53
banner25
YORUM EKLE
YORUMLAR
faruk bacacı
faruk bacacı - 10 yıl Önce

gerçekten başarılı ve kaliteli bir dergi olmuş.emeği geçen arkadaşları kutluyorum.

banner19

banner13

banner26