Güneysu'nun yeni sayısı çıktı

Güneysu dergisi 109.-110. sayısıyla yoluna devam ediyor.

Güneysu'nun yeni sayısı çıktı

Güneysu 109.-110. sayısıyla yoluna devam ediyor.

Güneysu dergisi bu ayda iki sayısını aynı kapak içinde topladı. 2015 Şubat ayıyla dergi, 29 yılı geride bırakıp 30. yılına giriyor.

Güneysu bu sayısında Soma’daki ve Ermenek’teki derin acılara ortak oluyor. Mehmet Gözükara‘nın “Somaya Ağıt şiiri’’ ve Hanefi D.Özel’in “Acı derinlere indi” yazısıyla gönüllerini açarak bu acıya ortak olmuşlar.

Bu sayının şairleri ise Bestami Yazgan, Mehmet Aycı, Mustafa Alper Taş, Çağatay Telli, Celalettin Kurt, Ziya Paşa Akyürek, Bülent Gündoğan, Ahmet Doğru, Hayrullah Kütük, Mehmet Turan Şehitoğlu, Merve Yüksel, Mehmet Gözükara ve Onur Dölek.

Halil Atılgan “İşte o şampiyon İsmet Atlı’dır” başlıklı yazısında olimpiyat oyunlarında ilk altın madalyayı kazanan bir sporcu, ve aynı zamanda şair ve yazar olan İsmet Atlı’yı kaleme almış. Recep Şükrü Güngör “Japon Gülü” adlı hikâyesi ile okurun dikkati üzerine oyunlar kurarak bir öykü dillendiriyor. Durdu Şahin, Ahmet Doğru ile şiir ve şair üzerine bir mülakat gerçekleştirmiş. Ayhan Sağmak, “İhtiyarlığa Şikâyet’” deneme yazısıyla yaşlılık, gençlik ve çocukluk yılları üzerinde duruyor. Ali Şanverdi “Beyaz Gece” adlı hikâyesi ile karlı bir havada iki arkadaşın ölümüne olan yolculuklarını dile getiriyor. Hakan Şen “Özçekim’in Düşündürdükler” makalesinde, kelime türetmenin yöntemine, bilgisayar kelimesini türeten Prof.Dr. Aydın Köksal’ın çalışmalarında bizlere farklı bir bakış sunuyor. Mensure Kaplan “Sağlam Sütunlar – Ustalar” deneme yazısıyla ustalık ve çıraklık üzerinde duruyor. Ramazan Avcı “Atışma Türünü Yeni Şartlarda Sürdürme Çabasının Meyvesi Bir Kitap: Söz Açarı” tanıtım yazısıyla Mehmet Gözükara ve Tayip Atmaca’nın atışmalarının yer aldığı kitabı tanıtıyor.

Osmaniyeli şairlerden Halil Karabulut, Güneysu şairler tanıtım köşesinde…

Yayın Tarihi: 25 Mart 2015 Çarşamba 11:07 Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2015, 11:07
YORUM EKLE

banner19

banner36