banner17

Güneysu Dergisinin 119. Sayısı Çıktı

Güneysu dergisi, 119. sayı ile yoluna yeni katılan kalemlerle devam ediyor.

Güneysu Dergisinin 119. Sayısı Çıktı

33 yılı geride bırakan dergi zindeliğini, tazeliğini kuşkusuz bu yeni isimlerle sağlıyor. Bununla beraber her sayıyı şiirle, yazıyla destekleyen belli bir yazar kadrosunu da koruyor ki dergi onların yazılarıyla ayakta. Onlara da minnet borcu olduğunu belli aralıklarla tekrarlıyor.

Bu sayının şairleri; Ahmet Efe, Çağatay Telli, Celalettin Kurt, Ali Parlak, Süheyla Altınkaya Turan, Fatma Aksu, Ahmet Doğru, Lale İsmayıl, Mehmet Gözükara, Ali Göçer, Servet Yüksel, Ahmet Tepe, Muhammed Turan Şehitoğlu, Zülayha Özbay Bilgiç, Veysi Kabaca, Mustafa İlhan, Davut Güner, Hüseyin Çoban, Hacer Ertürk, Cüneyt Akkuş, Selma Erdem Durmuş, Ahmet Ferhat Öksüz, Sercan Bayram ve Ersin Kartal.

Halil Atılgan, “Üç Ünlü Türkü ve Âşık Hüseyin” yazısıyla meşhur üç türkünün pek bilinmeyen şairini gün yüzüne çıkarıyor. Mustafa Işık, “Yalnızlık Senfonisi” yazısıyla şiir tadında bir deneme sunuyor. Hayrettin Durmuş, “Gök Aradık Tuğlara” yazısıyla Mehmet Ali Kalkan’ın son çıkan şiir kitabını değerlendiriyor. Mehmet Gözükara, “Güneysu Dergisi 8. Şiir Şöleni” yazısıyla düzenlenen sekizinci şiir şöleni konusundaki izlenimlerini paylaşıyor. Osman Karataş, “Fetullah Gülen'in İslâm'a Aykırı Görüşleri ve İnsanları Ölümüne Peşinden Sürükleme Metotları” yazısıyla gündemin önemli bir problemini ayetlerin ve hadislerin ışığında irdeliyor. Muhammed Turan Şehitoğlu, “Yakınlarıma En Çok Hediye Ettiğim Kitap: Gittiler” yazısıyla Yağmur Tunalı’nın kitabı konusundaki okuma macerasını paylaşıyor.”Bize Gelenler” bölümünde Hüseyin Sönmezler’in Gaziantep’te Suyun Öyküsü ve İlkay Coşkun’un Kahve Bahane kitaplarının tanıtımı var.

Eski sayılardan bölümünde Abdurrahim Karakoç’un bir şiiri, Osmaniyeli şairlerin tanıtıldığı köşede de Fatma Taşkaya var.

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2018, 09:32
banner12
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner20