Güneysu dergisinin 116. sayısı çıktı

Güneysu dergisinin Güz 2017 tarihli 116. sayısı çıktı.

Güneysu dergisinin 116. sayısı çıktı

Güneysu dergisinin Güz 2017 tarihli 116. sayısı çıktı.

Bu sayının şairleri; Bestami Yazgan, M. Nihat Malkoç, Ercan Sağlam, Ali Parlak, Ahmet Ardıç, Lale İsmayıl, Ahmet Doğru, Deniz Kuday, Ali Bal, Mahmut Topbaşlı, Hüseyin Çoban, Ayhan Aslan, Mustafa Işık, Hacer Ertürk, Songül Özel, Kadir Altun, Ahmet Tepe, Ersin Kartal, Davut Güner, Rümeysa Melike Aydoğan ve Perihan Damla Aksoy.

Halil Atılgan, “Bir Hayati Vasfi Taşyürek Vardı Yeni Yetmeler Bilmez Onu” yazısıyla "Dile Gelen Anadolu" şairi Hayati Vasfi Taşyürek’i “Lügatçemiz” şiiriyle anlatıyor. Recep Şükrü Güngör, “Tercih” hikâyesiyle unutulmayan bir aşkın mutlu sonla taçlanmasını öykülüyor. M. Nihat Malkoç, “Ey Benim Sevgilim, Ey Ana Yurdum” yazısıyla Türkmenistan’daki öğretmenlik hatırasını ve öğrencisi Övezcan’ın başarısını kelimelere bürüyor. Mehmet Gözükara, “Kuyudaki Tavuk Suyu” hikâyesinde hastalık, doktor ve şifalı çorba üçgeninde Emin Ağa’yı öyküleştiriyor. Cemalettin Güneş, “Söyleyecek Sözünüz Varsa Çabuk Biter, Yoksa Uzun Uzun Anlatırsınız” yazısında düşünce, okuma, nicelik ve nitelik açısından kültürlü olmayı, İslami değerleri bilgi açısından görebilmeyi ve öğretmen olmanın yüceliğini dile getiriyor. Mensure Kaplan, “Şiirde Eylül” yazısında Cemal Süreya şiirinden hareketle Erdem Beyazıt şiirindeki “eylül”ü anlatmayı deniyor.

Eski sayılardan bölümünde Hasan Ali Kasır’ın bir şiiri, Osmaniyeli şairlerin tanıtıldığı köşede de Ali Püsküllüoğlu var.

Yayın Tarihi: 16 Aralık 2017 Cumartesi 11:30 Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2017, 11:30
YORUM EKLE

banner19

banner36