Güneysu dergisinin 112. sayısı çıktı

Güneysu dergisi, 112. sayısıyla yoluna devam ediyor.

Güneysu dergisinin 112. sayısı çıktı

Güneysu dergisi, 112. sayısıyla yoluna devam ediyor.

Güneysu bu sayında 15 Temmuz darbe girişimine karşı kazanılan demokrasi bayramını kutlayarak ve bu hain kalkışma esnasında şehit düşen kahramanları anarak, gazilere sıhhat dileyerek yoluna devam ediyor.

Bu sayının şairleri ise Bestami Yazgan, Yusuf Dursun, Celalettin Kurt, Hayrettin Durmuş, Edip Ali Yazgan, Ahmet Selçuk İlkan, Mehmet Gözükara, Muhterem Şahin, Ahmet Doğru, Ali Parlak, Mehmet Dalkanat, Deniz Kuday, Ahmet Ardıç, Bekir Dadır, Davut Güner ve Arif Mete .

Halil Atılgan, “Kızların Gözü Yaşlı Adana Yolları da Tokat Yolları da Taşlı” yazısıyla “Hey on beşli” türküsünün kime ait bir türkü olduğunu belirlemeye çalışıyor. Hayrettin Durmuş, “Mankurt Olmak İstemiyoruz” yazısıyla Cengiz Aytmatov’un yazarlığını, Gün Olur Asra Bedel romanını ele alıyor ve günümüzün “mankafa”lılığına değiniyor. Ahmet Doğru, “Meydanlardan Kırmızı Beyaz Yansıyan Coşkunun Fotoğrafı” yazısıyla 15 Temmuz sonrası başlayan Demokrasi Nöbetlerini gözlemliyor. Necdet Ekici, “Muammer Beylere Gidiyoruz” hikâyesinde adres karıştırmanın gülünçlüğünü öyküleştiriyor. Murat Polat, “Gayr-ı Meşru Tarik” yazısıyla öğrenci, cemaat, siyaset ilişkilerini irdeliyor. Ferki Haydaroğlu, “'Zarif' Adlı Ocakçılar” hikâyesinde yanlış anlaşılmaya dayanan bir hatırasını öyküleştiriyor. Mehmet Gözükara, “Kurtlar Sofrası” hikâyesinde sevdiğini kurtlara yem eden bahtsız bir âşığın dramını anlatıyor. Mehmet Taş, “Maydanoz Tarlası” hikâyesiyle kaynana zulmüne maruz kalan bir gelini tanıtıyor. Mensure Kaplan, “Oyun ve Çocuk” yazısında çocuklar için oyunun önemini vurguluyor. Merve Nur Tugay, “Yaşamaya Çalışmak” yazısında mesai saatleri içinde tükenen hayatı dillendiriyor.

Osmaniyeli şairlerin tanıtıldığı köşede bu sayı Ahmet Vefa Aray var.

Yayın Tarihi: 14 Ekim 2016 Cuma 10:24 Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2016, 10:24
banner25
YORUM EKLE

banner26