Güneysu dergisinin 111. sayısı çıktı

Güneysu dergisinin 111. sayısı çıktı.

Güneysu dergisinin 111. sayısı çıktı

Güneysu dergisinin 111. sayısı çıktı.

Bu sayının şairleri Celalettin Kurt, Bestami Yazgan, Mehmet Aycı, Bülent Gündoğan, Salim Kanat, Mehmet Gözükara, Mustafa Alper Taş, Çağatay Telli, Osman Arslan, Tayyib Atmaca, Ahmet Doğru, Deniz Kuday, Onur Dölek, Davut Güner, Hayrullah Kütük ve Mehmet Dalkanat.

Ahmet Doğru, “Bir Mütefekkir Olarak Mehmet Akif” yazısıyla Mehmet Akif’in düşünce dünyasını ele almış. Halil Atılgan “Deste Deste Dertli Çilekeş Âşık Ferrahi” yazısıyla Çukurovalı âşığı tanıtmış. Nihat Malkoç, “Hasret Burçlarında Vuslat Bayrağı” yazısıyla hasreti zaman bağlamında vuslatla birlikte değerlendirmiş.  Ali Şanverdi, “Biri Beni Çağırıyor” hikâyesinde ezanın çağrısını ele almış.

Orta sayfaların mülakatı yine Durdu Şahin’e ait. Şahin, bu sayıda “Tayyib Atmaca ile 24 Yıllık Şiir Macerası Üzerine” başlığıyla Tayyib Atmaca’nın şiiri ve şairliği üzerine konuşmuş. Ahmet Sezgin, “Dalgalan Ses Bayrağımız” yazısıyla Türkçemizin yabancı etkisindeki trajik durumunu anlatmış. Ahmet Günay, “ ‘Koçum Annen Ölmüş' Nasıl Denir ki?” yazısıyla bir hatırasını paylaşmış. Mensure Kaplan, “Yenilennme Cehdi” adlı denemesinde yenilenmeyi değerlendirmiş. Mehmet Gözükara, “Cönkten Çıkan Bir Hikâye”de halk hikâyesini öyküleştirmiş. Mehmet Taş, “Bir Gün Döneceksin” hikâyesiyle aşkı, umudu ve bekleyişi dile getirmiş.

Osmaniyeli şairleri tanıtıldığı köşede bu sayı Çelebizâde Halil Efendi var.

Yayın Tarihi: 29 Haziran 2016 Çarşamba 12:20 Güncelleme Tarihi: 29 Haziran 2016, 12:20
YORUM EKLE

banner19

banner36