Gülten Dayıoğlu’ndan yeni bir kitap: Yanardağın Yankısı

Çocuk ve gençlik yazınımızda birçok nesli etkileyen yüze yakın kitaba hayat veren Gülten Dayıoğlu, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Yanardağın Yankısı kitabında bizleri gezegenimiz üzerine düşünmeye yönlendiriyor, geleceğimizle ilgili merak uyandırıyor.

Gülten Dayıoğlu’ndan yeni bir kitap: Yanardağın Yankısı

İnsanlık ve dünya adına olağanüstü düşler kurabiliriz…

 

Çocuk ve gençlik yazınımızda birçok nesli etkileyen yüze yakın kitaba hayat veren Gülten Dayıoğlu, Yapı Kredi Yayınları’ndan çıkan Yanardağın Yankısı kitabında bizleri gezegenimiz üzerine düşünmeye yönlendiriyor, geleceğimizle ilgili merak uyandırıyor.

 

Dero yaşıtlarından oldukça farklı, çok özel bir gençtir. O daha küçük bir çocukken bir gün gökyüzünde mekik şeklinde bir yarık belirir ve yarıktan rengârenk ışınlar yayılır. Dero tanık olduğu bu olayın ardından başka bir boyuta geçebildiğini fark eder. Doğduğunda başı bedenine göre fazla büyük olduğundan doğumundan beri çevresi tarafından hep dışlanmıştır. Bu durum Dero’yu içten içe üzdüğünden, tek başına Tendürek Dağı'ndaki bir mağaraya yerleşip gün geçtikçe kendini evinden, arkadaşlarından, dünyadan soyutlar ama bir yandan dünyayı anlamaya çalışır.
 

Bir sabah Dero güçlü bir dürtüyle uyanır ve mağaranın derinliklerine gitmek için şiddetli bir istek duyar. Mağarada keşfettikleri onun, dünyanın, uzayın, hatta kâinatın geleceğini derinden etkileyecektir. Dero gelecek için çok zorlu bir göreve başlamak üzeredir şimdi…

 

 

Yanardağın Yankısı

Yazar: Gülten Dayıoğlu

Editör: Hazel Bilgen

Sayfa: 344, Fiyat: 35 TL (KDV’den muaftır.)

YKY Doğan Kardeş / Gençlik

Yayın Tarihi: 06 Eylül 2021 Pazartesi 13:00
YORUM EKLE

banner19

banner36