Guardian Of Angels belgeselinin yönetmeni Altay film ile ilgili konuştu

Guardian Of Angels (Meleklerin Koruyucusu) belgeselinin yönetmeni Altay, sevginin insana can verebileceğini Bzeek'in hikayesinden sonra öğrendiğini belirtti.

Guardian Of Angels belgeselinin yönetmeni Altay film ile ilgili konuştu

Muhammed Bzeek'in, ölmek üzere olan çocukları evlat edinmesiyle ABD'lileri çok etkileyen hikayesini konu edinen Guardian Of Angels (Meleklerin Koruyucusu) belgeselinin yönetmeni Ensar Altay, sevginin insana can verebileceğini Bzeek'in hikayesinden sonra öğrendiğini belirterek, "İyi ki bu hikayeyle karşılaşmışız, insanlık adına güzel bir insanın hikayesini güzelliği yaygınlaştırabilmek için ortaya çıkarmışız. Başından sonuna memnunum." dedi.

Dünya prömiyerini Tulsa American Film Festivali'nin açılışında yapan TRT World Films yapımı belgesel, yarın başlayacak 8. Malatya Uluslararası Film Festivali'nde de hem ulusal hem uluslararası kategoride yarışacak. İkinci gösterimini de Hollywood'un önde gelen festivallerinden Downtown Los Angeles (DTLA) Film Festivali'nde gerçekleştiren ve her iki festivalde de büyük beğeni toplayan "Guardian Of Angels", 13 Kasım'da Malatya'da sinemaseverlerle buluşacak.

Malatya Uluslararası Film Festivali'nin her geçen gün daha geniş kitlelere ulaştığı yorumunu yapan Altay, festivalin hem uluslararası hem ulusal yarışmasında yer almaktan büyük onur duyduklarını sözlerine ekledi. Farklı uluslararası festivallerde de gösterilmesi planlanan "Guardian Of Angels", Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivalin ulusal kategorisinde "Borç", "Aydede", "Son Çıkış", "İçerdekiler", "Halef", "Güvercin", "Dört Köşeli Üçgen", "Kardeşler", "Güvercin Hırsızları", "Anons", "Sükut Evi" ve "Çınar" filmleriyle yarışacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü ve Malatya Valiliği'nin katkılarıyla gerçekleştirilen 8. Malatya Uluslararası Film Festivali, 15 Kasım'da sona erecek.

Kaynak: AA

Yayın Tarihi: 08 Kasım 2018 Perşembe 16:00
banner25
YORUM EKLE

banner26