Gizemli Maceraların yeni adresi Adıyaman

Son zamanlarda dünya genelinde popüler olan fantastik dizilerin bir yenisi de Adıyaman'ı mekan ediniyor.

Gizemli Maceraların yeni adresi Adıyaman

Senaryosu Adıyamanlı senarist Yunus Elçi tarafından yazılan SIRADIŞI adlı internet dizisi UNESCO dünya mirasımız ve dünyanın 8. harikası olan Nemrut Dağı’ın gizemli kapılarını izleyicilere aralıyor. 

Senarist Yunus Elçi’nin projesi ulusal boyutta da destek buldu. Kısa adı SİFTAH olan Ankara merkezli Dünya Sinema Filmleri Tanıtma Hareketi Derneği projeyi ortak yapımlar olarak gerçekleştirmek üzere harekete geçti.  Dizi’nin yapımcılığını, Hacivat Çelebi, Mehmet Elçi ve Yunus Elçi ortaklaşa üstlenirken, yönetmen koltuğunda İzmir’den genç yönetmen, Armağan Sevim oturacak.  Yunus Elçi’nin Adıyaman temalı özgün senaryosu SIRADIŞI’nın çalışmaları Adıyamanlı Mustafa Çeliker’in genel koordinatörlüğünde yürütülüyor.

Konu bakımından Nemrut Dağı’nın gizemli dünyasına kapı aralayan proje, evrensel hikaye yapısıyla internet üzerinden Adıyaman’ı dünyaya tanıtmayı hedefliyor. Hazırlık aşamasında olmasına rağmen merakla beklenen ve konusuyla dikkatleri üzerine toplayan proje 4 farklı dilde alt yazılı olarak yayınlanması planlanıyor. Projenin ilk bölümünün sonbaharda internet üzerinden yayınlanması bekleniliyor.

Yayın Tarihi: 20 Temmuz 2019 Cumartesi 20:00
YORUM EKLE

banner19

banner36