Girne Kültür Sanat Günleri başlıyor

Girne Belediyesi'nin bu yıl 9'uncusunu gerçekleştireceği Girne Kültür Sanat Günleri, 18 Haziran'da başlıyor. 18 Haziran Salı günü, Ankara Sanat Tiyatrosu'nun ‘Bir Valize Ne Sığar ki…’ oyunuyla başlayacak olan kültür sanat günleri Eylül ayına kadar devam edecek.

Girne Kültür Sanat Günleri başlıyor

Girne Belediyesi’nin bu yıl 9’uncusunu gerçekleştireceği Kültür Sanat Günleri kapsamında yapılacak etkinlik programıyla ilgili bilgilendirme toplantısı Leymosun Kültür Evi’nde yapıldı.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü etkinlik programı ile ilgili yaptığı konuşmada, Girne Belediyesi olarak, kültür-sanat etkinliklerinde çok önemli bir mesafe kaydettiklerini belirtti. Girne’ye özellikle yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirten Güngördü, bu nedenle dolu dolu bir eğlence programı hazırladıklarını kaydetti.

Güngördü, bu yıl ki etkinliğin önemli bir görevi olacağına vurgu yaparak, Kültür Sanat Günleri kapsamında gerçekleşecek olan yerli sanatçılar konserini, bir yardım etkinliğine dönüştürmeyi hedeflediklerini söyledi. Büyük bir sağlık sorunu yaşayan çocuk için yardım etkinliği yapacaklarını kaydeden Güngördü, çocuğun isminin ise belediye meclisinin alacağı kararla ileri ki günlerde açıklayacaklarını bildirdi.

Girne Kültür Sanat Günleri’nin Girne Amfi Tiyatro’da, 18 Haziran-19 Eylül arasında ara ara gerçekleşecek etkinliklerle devam edeceğini belirten Güngördü, 18 Haziran Salı akşamı, Türkiye’de kapalı gişe oynanan ve yoğun ilgi gören Ankara Sanat Tiyatrosu’nun ‘Bir Valize Ne Sığar Ki…’ oyunuyla başlayacağını ifade etti. Güngördü, Türkiye’de kendi alanında oldukça önemli işlere imza atmış olan sanatçı Hadise’nin 9 Temmuz Salı akşamı, Girne Amfi Tiyatro’da konser vereceğini söyledi.

Girne Kültür Sanat Günleri’nin, 23 Temmuz Salı akşamı, Candan Erçetin ve Kardeş Türküler konseri ile devam edeceğini aktaran Güngördü, 6 Ağustos Salı günü Hayko Cepkin Konseri, 6 Eylül Cuma günü Sıla 4/Klasik Müzik Konseri gerçekleşeceğini söyledi. 3 yıl önce Girne Amfi Tiyatro’da konser veren dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say’ın 10 Eylül Salı günü konser vereceğini bildiren Güngördü, dünya standartları üzerinde bir sanatçıyı tekrar ağırlamaktan duydukları mutluluğu dile getirdi.

Eylül ayının ilk haftasında yerli sanatçı ve gruplardan oluşan bir konser de düzenlemeyi amaçladıklarını söyleyen Güngördü,  “Girne Antik Liman ve Ramazan Cemil meydanında halk dansları gruplarının düzenleyeceği bir Kıbrıs gecesi düşünüyoruz. Bu konserlere otellerden turistler davet edeceğiz ve onlara Kıbrıs Halk Dansları, Kıbrıs folkloru gibi değerlerimizi gösterirken kültürel zenginliklerimizi paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Güngördü, 18 Haziran-19 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek tüm etkinliklere halkı davet ederken, Girne Kültür Sanat Günleri’ne katkı koyan Girne Belediyesi Kültür Sanat Komitesi’nde görev alan tüm meclis üyelerine ayrı ayrı teşekkürlerini iletti…

Yayın Tarihi: 14 Haziran 2019 Cuma 03:29
banner25
YORUM EKLE

banner26