Gençlerden Ecdada Mektup yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı, 14-29 yaş arası gençlerin katılabileceği, 28 Mart’ta kadar başvurulabilecek “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışması düzenliyor.

Gençlerden Ecdada Mektup yarışması

Gençlik ve Spor Bakanlığı, “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışması düzenliyor. Bu yıl ikincisi gerçekleşecek yarışmaya 14-29 yaş arası gençler, 3 Ocak-28 Mart 2014 tarihleri arasında başvurabilecek. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü, bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan “Gençlerden Ecdada Mektup” yarışması düzenliyor. Gençlerin milli ve manevi duygularını canlı tutarak; tek vatan, tek devlet, tek bayrak, tek millet inancı ve idealini kazandırmak, tarih şuurunun toplumda yerelleşmesini sağlamak, dili doğru, etkin bir şekilde kullanmasını teşvik ederek okuyan düşünen ve yazan gençliğin oluşmasına katkı sağlamak için düzenlenen yarışmaya 14-29 yaş arası gençler, 3 Ocak - 28 Mart 2014 tarihleri arasında başvurabilecek.

Ecdadımız (Mustafa Kemal Atatürk, Fatih Sultan Mehmet, Mehmet Akif Ersoy, Necip Fazıl Kısakürek, Nazım Hikmet, Hz. Mevlana, Yunus Emre), Kurtuluş Savaşı ve Çanakkale-Malazgirt Zaferi konu başlıklarıyla gerçekleşecek yarışmanın başvuru formuna ve yarışma afişine //genclerdenecdadamektup.gsb.gov.tr/adresinden ulaşılacak. 

Elektronik ortamda Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne ulaşacak olan mektuplar üç kategoride değerlendirilecek.  

1. Kategori Ortaokul-Lise, 2. Kategori Üniversite,  3. Kategori Okumayan 14-29 yaş arası gençler

Her kategoride dereceye giren gençlere verilecek ödüller ise şöyle:

Birinciye, Tablet Bilgisayar ile Bakanlık Kitap Seti 

İkinciye,  Akıllı Telefon ile Bakanlık Kitap Seti 

Üçüncüye, Bakanlık Kitap Seti ödül olarak verilecek. 

Yarışma sonuçları www.gsb.gov.tr adresinden ilan edilecek.

 

Elif Yediveren haber verdi

Yayın Tarihi: 28 Ocak 2014 Salı 01:06 Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2014, 01:06
YORUM EKLE

banner19

banner26