Gençler bu yaz neler okusa?

Semerkand Genç Okur dergisinin yeni sayısı çıktı.

Gençler bu yaz neler okusa?

Semerkand Genç Okur dergisinin Haziran 2015 tarihli 21. sayısı çıktı.

Dergi Haziran sayısında, “Bu yaz ne okusam?” diyen kararsız okura dosya yazısıyla yardımcı oluyor. Okur’a, “Öyle kitaplar seçmeliydik ki, hayatın gerçeklerini fark etmemize yardımcı olsun, aklımızı ve gönlümüzü beslesin, anlam dünyamıza nur indirsin…” diye seslenen Sulhi Ceylan, birbirinden önemli kitapları genç okurlar için bir araya getiriyor. Yazar, okulların tatil olmasıyla rahat nefes alan öğrenciler için kitap okumanın bir nimet olduğunu vurguluyor.

"Öğrenmenin zamanı yoktur" diyen M.Fatih Çakır, Öğrenim Rehberi bölümünde bu ay eğlenceli üslubuyla okura, “Bu yaz neden Osmanlıca öğrenmeyesin?” diye sesleniyor.

Ramazan ayı hoş geldi. Ali Sözer’in Allah dostlarının hayatlarından kesitleri paylaştığı bölümde bu ay,  “Ramazan’da Ne Yapmalı?” sorusunun cevabını Sadat-ı Kiramdan Öğreniyoruz.

Peki, sağlıklı Ramazanlar için nelere dikkat edeceğiz? Bu sorunun cevabını Dr. Güzin Zeynep Doğanyer derginin sağlık sayfasında cevaplandırıyor.

Çözüm Masası bölümünde Psikolog Selamet Ergişi bu ay, fazla kilolarıyla dalga geçilen bir genç okurun derdine derman oluyor.

Mezuniyet elbisesinin nasıl olacağına karar veremeyen genç okurlar Yetiş Babaanne diyor, Süper Babaanneleri de bu çağrıya kulak veriyor. Süper Babaanne bu ay da giyim-kuşam önerileriyle okurların dolaplarını şenlendiriyor.

Dergide bu ay 16. Yüzyıl İstanbul’una gizemli bir yolculuk başlıyor. Muhammed Ali Fırtına’nın yazıp çizdiği genç denizci Balaban’ın çizgi-hikâyeleri okuru tarihi bir serüvene ortak ediyor.

Güncelleme Tarihi: 10 Haziran 2015, 10:42
banner12
YORUM EKLE

banner19