Genç, yepyeni bir sayı ile karşınızda

Genç derginin Nisan sayısında editörleri okurlarını “Yüreğimizi Paylaşmaya Devam” diyerek karşılıyor.

Genç, yepyeni bir sayı ile karşınızda

Derginin Editörü sizleri “Yüreğimizi Paylaşmaya Devam” diyerek karşılıyor.

Süleyman Ragıp Yazıcılar, Sorduk-Öğrendik sayfasında sizden gelen soruları cevaplamaya devam ediyor.

İbrahim Özkahyaoğlu, Türkiye Gündemi’nin nabzını tutmaya devam ediyor.

Dünya Gündemi ise her zamanki gibi Beytullah Demircioğlu’ndan soruluyor. Bu ay, şu başlıklarla gündemi sizlere sunuyor:

Yeni Soğuk Savaş: Batı mı Rusya mı?, İnsanlık Dramı 4. Yılında, Körfezde “Terörist” İlan Edilme Kriterleri, Sisi’nin Gazzelilere Yaptığını Mübarek Bile Yapmadı, ABD ve İngiltere ‘İnternet Düşmanları’nda Liste Başı.

Dosya Konusu: Samimiyetime Dokunma!

Nisan sayısının Dosya konusu: Samimiyetime Dokunma!

Samimiyetle alakalı kalemini oynatan bir diğer yazar Bilgehan Eren. Samimiyet nedir, samimiler kimlerdir, samimiyetin müşahhas timsalleri var mıdır? Başlık: Samimiyet İçin Samimilerle Birlikte Ol!

Nisan sayısının ilk röportajı da samimiyet hakkında… Çağımızın fikir üreten nadir âlim-mütefekkir isimlerinden Bedri Gencer“Samimiyet ve Cana Yakınlık Öze Dönerek Oluşturulabilir” diyor. Konuşan; Yusuf Temizcan.

Mehmet Dinç, insana insanı anlatmaya devam ediyor. Bu sayıda, sosyal ilişkilerimizin nereye doğru gittiğini ele alıyor. Ve bizleri, en baştan uyarıyor: “Olmasa Sonumuz Böyle”

“Bize Hasbî Adamlar Lazım” Asım Gültekin, böyle sesleniyor. Hasbîliği, hesapsızlığı anlatıyor…

Gündemden Uzak, İrfâna Yakın!

İkinci röportaj ünlü yönetmen Mesut Uçakan ile. Sinemanın Müslümanca yorumu nasıl olur, hassasiyetlerimize dikkat ederek nasıl film çekilir, zorlukları var mıdır? Bütün soruların cevabı bu röportajda: “Kötülüğü Göstereyim Derken Bizzat Kötülük Yapmış Olabilirsiniz!” Konuşan: Alpaslan Öngel.

Sinan Özgenç, sıra dışı yazılarına Yarım Derviş sayfasında devam ediyor. Bu ay, maziyi, geçmişte kalan insanları nasıl yargılayabilirliğimizi tartışıyor. Başlığı: “Allah’ın Kulu Olmanın Verdiği Yetkiye Dayanarak”

Bir sonraki sayfada sizi yaşanmış bir hikâye bekliyor. Mehmet Köprülü, bir Tacik öğrencinin Türkiye’de başından geçen bir hadiseyi sizlerle buluşturuyor. Başlığı, aynı zamanda bir duayı ihtiva ediyor:“Allah’ım Türkiye’yi Dünyanın Başından Eksik Etme!”

Bir diğer yaşanmış hikâyeyi Süleyman Ragıp Yazıcılar kaleme aldı. Basit bir şemsiyeden ne hikmetler devşirileceğini gösteriyor. Ve uyarıyor; “Küçük Gördüğümüz Her Şeyi…”

Halit Yasir Özoğul, Nisan sayımızda, toplantı düzenlemenin inceliklerini açıklıyor. “Muvaffâkiyetin Çilingiri” başlıklı bu yazı, organizasyonlarla uğraşanlara duyurulur…

Mesut Kaya, medeniyetimizin sırlarını açıklıyor. Nisan sayısındaki yazısında, İslam Medeniyeti’nin Fıkıh Medeniyeti olduğunu söylüyor ve Müslümanların altın çağını şu şekilde isimlendiriyor: “Büyük İmamlar Çağı”

Kısa fakat esaslı yazılarını devam ettiren bir diğer isim; Bülent Akyürek. Bu ay da bizlere tecrübelerinden bir kesit sunuyor. Başlığı: “Ben Türkiye ile Konuştum”

Âdem Ergül ise şahsiyet mimarlığına devam ediyor. Bu ay, insan kalbinin hassasiyetini izah ediyor. Şu şekilde sesleniyor: “Çölleşen Yürekler Kuruyan İnsanlar”

Nisan sayısının Kitap sayfalarında, Mehmet Emin Gül sizler için 7 yeni kitap seçti. Başlıkları şu şekilde;“Asırlık Tecrübenin İkinci Cildi, Ustanın Yeni Kitabı, Seri Tamamlandı, Şair Beşledi, Biyografinin Ustası Yunus’u Yazdı, Bir Öğretmenin Hatıraları, Türkiye’yi Büyük Doğu ile Tanımak”

Geldik Orta Sayfaya…

Orta sayfada her ay olduğu gibi, Osman Nûri Topbaş Hocaefendi bizi karşılıyor. Bu ay cevapladığı soru;“Helâl ve Haram Lokma”nın insanın mânevî istikameti üzerindeki etkisi nedir?

Can Damlaları sayfasında Alican Tatlı, Peygamberlerin Hayatlarından ve Tarihten anekdotlarla ufkumuzu açmaya çalışıyor. Nisan sayısı başlıkları şu şekilde; “Bugün Firâsetli Olma Zamanı!, Mümin İçin Yorulmak Yoktur!, Zillet İstemiyorsan Kılıcın Hep Parıldasın!, Hislerle Değil Akılla Hareket Etmeli!”

Bir Nefes Sıhhat sayfalarımızda bu ay, “Mutluluğun Fizyolojisi” izah ediliyor. Hüseyin Küçükalikaleme aldı..

Ayşegül Genç, Afrika’ya dair birbirinden ilginç notlarla Bagomoyo Afrika sayfasında! Bu ay, göze çarpan başlıkları; “Orta Afrika’da 900 Müslüman Kaldı, Tahta Kamera ile Neler Çekilir?, Afrika’yı İslam’la Dünyayı Kahveyle Tanıştıran Adam”

Farklı bakışı, farklı yorumlarıyla ufuk açan yazan yazılar yazan Rabia Gülcan Kardaş, akıl ve kalp ilişkisine dair yorumlarını bizimle paylaşıyor. Başlığı; “Aklın Battığıdır

Genç dergi yine dopdolu içeriğiyle sizleri bekliyor.

 

Eslem Nilay Bozdemir haber verdi

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2014, 00:48
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26