Genç Yaz Okulu başladı!

Uluslararası Genç Derneği 8 hafta sürecek yaz okulunda tek yönlü değil, manevi yönleri de geliştirecek bir eğitim programı veriliyor.

Genç Yaz Okulu başladı!

Kendini sürekli yenilenmeyi ve geliştirmeyi hedef edinen gençlere seslenen Uluslararası Genç Derneği yaz okulunda tek yönlü değil, manevi yönleri de geliştirecek bir eğitim programı veriliyor.

Hem maddi hem manevi gelişime katkı

8 hafta sürecek programda stajyerlerin Teknoloji Kullanımı, Organizasyon Becerisi ve Problem Çözme Esasları gibi bölümlerle stajyerlerine günümüz problemleri ile başa çıkma becerilerini geliştirmeyi amaçlarken, Kur’an dersleri, Fasıl Akşamları, Gönüllü Yönetimi bölümleri ile stajyerlerin manevi yönlerine sesleniyor. Ayrıca iletişim mecralarındaki hedef kitleye yönelik Medya Okur Yazarlığı, Sosyal Medya, Genel Gazetecilik, Kısa Film Atölyesi ve Sinema Kültürü gibi derslerle stajyerlerin iletişim becerilerinin geliştirmesi hedefleniyor.

“Ne kadar kelime, o kadar kalite”

Programın ilk gününde “Zamanın Yönetimi” adlı seminer programında Genç Gönüllüler Türkiye Koordinatörü Hasan Yavuz Uğurlu stajyerlere zamanı en faydalı kullanmanın püf noktalarından bahsetti. “Yazının Sırları” başlıklı semineriyle de Genç Dergi Yazı İşleri Müdürü Süleyman Ragıp Yazıcılar iyi yazının detaylarından belli olacağını, yazıda çok kelime kullanmanın önemini, bu yüzden de kelime dağarcığının fazla olmasının önemini vurguladı. Hafta boyunca Kuran dersiyle güne başlayan stajyerler, kendi alanlarında uzman kişilerden aldıkları derslerle hem maddi hem de manevi dünyalarını geliştirmeye devam ediyorlar.

 

Rabia Önder haber verdi

Güncelleme Tarihi: 28 Haziran 2012, 22:25
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Ekber
Ali Ekber - 7 yıl Önce

Bu etkinlik hakkında sitede haberini göremedim. Ankara'da da yapmayı düşünüyor musunuz?

banner19

banner13