Genç Öncüler'den 'Çocukerkil Aileler' dosyası

Genç Öncüler dergisinin Eylül 2017 tarihli 122. sayısı 'Çocukerkil Aileler' manşetiyle çıktı.

Genç Öncüler'den 'Çocukerkil Aileler' dosyası

Genç Öncüler dergisinin Eylül 2017 tarihli 122. sayısı “Çocukerkil Aileler” manşetiyle çıktı.

Dergide, bu ay, geleneksel aile yapımızın uğradığı değişim masaya yatırılıyor. Baba-anne merkezli bir toplumdan çocukların son sözü söylediği bir yapıya nasıl evrildiğimiz sorgulanıyor. Ailelerin, çocukların üzerine fazla düşmesinden kaynaklanan sorunlar, doyumsuz hale gelen çocuklar da başlıca konulardan.

Dergide Mahinur Özdemir, “Bu çocuk niye böyle?” diye sordu. Muhammet Furkan Yılmaz, anaerkil-ataerkil ailelerden çocukerkil ailelere dönüşümü inceledi. Sümeyye Güven, sosyal medyalı bir zamanda ebeveynliğin nasıl olacağını hakkında düşüncelerini paylaştı.

Dosya dışı konularda ise Yunus Bağırmaz “Orta Asya’da Sınırların İhdası veya Ulusların İnşası” yazısına devam etti. Resul Karaca, yeniden el sanatlarına dönüş üzerine bir deneme kaleme aldı. Şehir plancısı Yeşim Börek, Türkiye’nin kentleşme deneyimi üzerine bir makale paylaştı.

Bunların dışında derginin Eylül sayısında gündem, analiz, siyasi tarih, röportaj, gezi yazısı, film kritiği ve şiir bölümlerinde de birçok yazı-şiir yer alıyor.

 

Yayın Tarihi: 06 Eylül 2017 Çarşamba 16:26 Güncelleme Tarihi: 06 Eylül 2017, 16:26
banner25
YORUM EKLE

banner26