Genç Öncüler Dergisinin yeni sayısı çıktı

Genç Öncüler Dergisi 108. sayısında özgürlük, inşallah, takva, tesettür gibi kavramları ele alıyor. Dergide ayrıca Muhammed Emin Yıldırım ile yapılmış bir röportaj da var.

Genç Öncüler Dergisinin yeni sayısı çıktı

Türkiye'nin en uzun soluklu aylık gençlik dergisi Genç Öncüler Dergisi 108. sayısı çıktı! Neyini kaybettiğini hatırla! başlığı ile çıkan sayıda karantina kısmında özgürlük, inşallah, takva, tesettür gibi her geçen gün tükettiğimiz, eskittiğimiz kavramlar ele alındı. Bu ay röportaj köşesine ise Muhammed Emin Yıldırım konuk oldu. Gündeme dair analizler, film tahlilleri, kitap değerlendirmeleri ile Genç Öncüler Dergisi yine dopdolu.

e-dergi formatında okumak için tıklayın: //www.genconculer.com/genc-onculer-108-neyini-kaybett…/

Derginin sunuş yazısı şu şekilde:

Allah’ın selamı rahmeti ve bereketi üzerimize olsun.

Sevgili arkadaşlar

Bizleri Ramazan’ın bereketi ile kuşatıp bayram sabahına ulaştıran rabbimize hamdolsun. Hayatı durduran ve çevreleyen niteliği ile idrak etmeye çalıştığımız bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Artık bayram ile sevinmenin vaktidir. İslam dünyasının her yanında acı feryatlar yükselse dahi bayramı hep beraber idrak edeceğiz. Çünkü bayramlar gülmenin ve güldürmenin membaı olan, rabbimizin bize hediye ettiği güzel günlerdir. Bu güzel günlere erişirken Genç Öncüler Dergisi yayın ekibi olarak Ramazan ayında da bir an olsun boş durmayarak tükettiğimiz kavramları bu ay manşete taşımayı uygun gördük.

Özgürlüğü, takvayı, tesettürü,inşallahı, kardeşliği tartıştık. Muhammed Emin Yıldırım hocamız ile tüketilen kavramları konuştuk ve mesele hakkında gençlere yönelik tavsiyelerini dinledik. Şampiyonu hatırladık bu ay ve bir Muhammed Ali portresi hazırladık. Ve tabi ki rehberi Malcolm X unutulmadı. İstanbul’un köylerini gezmeye devam ettik. Abant gölüne doğru bir yolculuğa çıktık. Bozlakların efendisi Neşet Ertaş usta ile gönüllerimiz titredi. Başbağlar köyünde ciğerimiz yandı. Film, kitap tahlilleri ve daha bir çok zengin içerik ile siz sevgili Genç Öncüler Dergisi dostlarına güzel bir bayram hediyesi hazırladık.

Genç Öncülerin genç yazarları olarak temel gayemiz, toplumsal yaşamımızda karşılaştığımız iyilikleri,kötülükleri,kolaylıkları, sıkıntıları siz değerli okurlarımıza en anlaşılabilir şekilde aktarmaktır. Kadromuz adaletle şahitlik vazifesini unutmayarak, bu bilinçle yazılarını kaleme almaktadır. Çünkü bu bize inandığımız rabbimizin vahiyle sabit kıldığı bir görevdir. Çıkarttığımız bütün sayıları bu görev bilinci ile çıkartıyoruz. Bu çalışmamızın hayırlara vesile olmasını diliyor, keyifle okumanızı temenni ediyoruz.
Allah’a emanet olun.

Ey inananlar! Kendinizin, ana babanızın ve en yakınlarınızın aleyhine dahi olsa, adaleti titizlikle ayakta tutan ve sırf Allah için şahitlik eden kimseler olun. (Şahitlik ettikleriniz) zengin veya fakir de olsalar (adaletten ayrılmayın)! Çünkü Allah her ikisine de (sizden) daha yakındır. Öyleyse, kendi boş arzu ve heveslerinize uymayın ki adaletten uzaklaşmayasınız. Eğer (gerçeği) çarpıtırsanız ya da (şahitlikten) kaçınırsanız, biliniz ki Allah bütün yaptıklarınızdan haberdardır. Nisa/135

Yayın Tarihi: 12 Temmuz 2016 Salı 10:35 Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2016, 09:48
banner25
YORUM EKLE

banner26