Genç Öncüler dergisinin 127. sayısı çıktı

Genç Öncüler dergisinin Şubat 2018 tarihli 127. sayısı ''Fikirlere Vurulan Pranga: İzm’ler'' manşetiyle çıktı.

Genç Öncüler dergisinin 127. sayısı çıktı

Genç Öncüler dergisinin Şubat 2018 tarihli 127. sayısı “Fikirlere Vurulan Pranga: İzm’ler” manşetiyle çıktı.

Dergide, bu ay, “modern” zamanın kavramları dosyaya taşınıyor. Batı’da cereyan eden ve bütün dünyaya yayılan düşünce akımlarının ifade ettiği manalar sorgulanıyor. Sekülerizm, Narsizm, Hedonizm, Feminizm, Ateizm, Deizm başlıca kavramlardan.

Hasan Hüseyin Çaçan, “İslam Toplumu Olarak Asırlık Sorunumuz: Modernleşme” adlı bir çalışma kaleme aldı. Osman Zinnur Aksu, “Sekülerizm, Egzistansiyalizm ve Narsizm”i inceledi. Nur Hilal Uzun, pragmatizmin girdabını yazdı. Kübra Nur Bektaş Rasim Özdenören’in Kafa Karıştıran Kelimeler kitabını inceledi. Dücane Demirtaş, modern İslam düşüncesinin eleştirisini yaptı. Betül Babacan, “Türkiye’de Dindar Kadınların Tüketim Alışkanlığı Üzerine Bir Çalışma” adlı bir makale hazırladı.

Dosya dışı konularda Furkan Gençoğlu gezi yazılarına devam etti. Mustafa Fatih Yavuz, Kudüs’teki Mamilla mezarlığının nasıl yok edildiğini duyurdu. Ozan Dilek, Doğu’nun Sazları yazılarıyla yeniden dergideki sayfasında. Bunun yanında çeviri, röportaj, film analizi, fotoğraf ve şiir bölümleri de Genç Öncüler şubat sayısında yer alıyor.

 

İrtibat:

genconculereyaziyorum @ gmail.com

Yayın Tarihi: 01 Şubat 2018 Perşembe 13:25 Güncelleme Tarihi: 01 Şubat 2018, 13:25
banner25
YORUM EKLE

banner26