Genç Öncüler dergisinin 124. sayısı çıktı

Genç Öncüler dergisinin Kasım 2017 tarihli 124. sayısı 'Kurtuluş Savaşı, Anadolu ve Lozan Antlaşması' manşetiyle çıktı.

Genç Öncüler dergisinin 124. sayısı çıktı

Genç Öncüler dergisinin Kasım 2017 tarihli 124. sayısı “Kurtuluş Savaşı, Anadolu ve Lozan Antlaşması” manşetiyle çıktı. Dergide bu ay, Milli Mücadele’nin öncesi ve sonrası, mücadele ettiğimiz cepheler, I. Meclis- II. Meclis ihtilafları dosyaya taşınıyor. Trablusgarp ve Medine Müdafaası da diğer başlıklardan. Klasik tarih anlatısının eleştirisi de dosyada mevcut. Ayrıca Prof. Dr. Celaleddin Vatandaş ile Kurtuluş Savaşı ve Lozan Antlaşması üzerine bir söyleşi yer alıyor.

Fatih Kadir Demirel, “Elveda Trablusgarp” yazısıyla dergide yer alırken Osman Zinnur Aksu da yazısında tarihi doğrunun ne olduğunu sorguluyor. Ömer Faruk Çekmece, “Milli Mücadele ve Toplum” adlı makaleyi kaleme aldı. Muhammed Salih Demirtaş, yeni kurulan Cumhuriyet’i ve ilk dönem dış politikasını inceledi. Tunahan Elmas, Meclis’teki ilk cinayeti yazdı.

Dosya dışı konularda Furkan Gençoğlu “Sonra Bir Uyandım” başlığıyla gezi yazılarına başladı. Dücane Demirtaş, “Stratejik Çıkmaz” yazısıyla gündemi irdelemeye devam ediyor. Ali Necip’in “İklimidir Kışı Hüznün” başlıklı hikayesinin yanısıra röportaj, sinema, gezi yazısı, köşe yazıları ve gündem içerikleri de Genç Öncüler’in 124. sayısında yer alıyor.

Yayın Tarihi: 01 Kasım 2017 Çarşamba 16:43 Güncelleme Tarihi: 01 Kasım 2017, 16:43
banner25
YORUM EKLE

banner26