Genç Öncüler dergisinden 'ezgiler ve meydanlar' dosyası

Genç Öncüler dergisi Nisan sayısında 'İslami mücadelenin hafızası: Ezgiler ve Meydanlar' konusunu gençliğin gündemine taşıyor.

Genç Öncüler dergisinden 'ezgiler ve meydanlar' dosyası

2003 yılından itibaren yayın hayatına devam eden Türkiye'nin en uzun soluklu gençlik dergisi Genç Öncüler, Nisan 2016 tarihli 105. sayısında “İslami mücadelenin hafızası: Ezgiler ve Meydanlar” konusunu gençliğin gündemine taşıyor. İslami mücadelenin tanığı olan meydanlar ve mücadelenin hikayesinin ritmini tutan ezgilerin şahitlik noktasında üstlendiği fonksiyonun tartışıldığı sayıda konuyla ilgili çok sayıda yazı, röportaj yer alıyor.

Dosya kapsamında Vahap Yaman hoca 17 yaşında adım attığı ve üç kuşak ailesini taşıdığı simgeleşen Beyazıt Meydanı ve mücadele hatıralarını yazdı. Demet Tezcan ile 28 Şubat sürecinde meydanlar ve mücadele ruhu; Grup Genç, Şehitler Kervanı, Taner Yüncüoğlu, Mustazaf Canan Osman ile İslami ezgiler ve marşlara dair hikayeler; Cevat Özkaya ile doksanlarda meydanda olmak ve bugünün meydanlar gerçeği konuşuldu. Furkan Gençoğlu unutulmaya yüz tutan dünyanın en büyük barışçıl sivil aktivizm hareketlerinden el ele eylemlerini hatırlattı.

e-dergi formatında okumak için tıklayınız: //www.genconculer.com/genc-onculer-105-ezgiler-ve-meydanlar/ 

Yayın Tarihi: 15 Nisan 2016 Cuma 11:52 Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2016, 11:52
banner25
YORUM EKLE

banner26