Genç Gönüllü Kızlar 28 Şubat'ı konuşacak

2 Mart Pazar günü, Genç Gönüllü Kızlar tarihimizin utanç tablolarından biri olan 28 Şubat sürecini konuşacak.

Genç Gönüllü Kızlar 28 Şubat'ı konuşacak

2 Mart Pazar günü, Genç Gönüllü Kızlar olarak tarihimizin utanç tablolarından biri olan 28 Şubat sürecini konuşacağız. Milletin iradesinin ipotek altına alınması, yürütülen tanklar, ikna odaları, gazete manşetleri, özgürlüğün yenilmez kaleleri olarak görülen üniversite kapılarında örtülerini çıkarmaya zorlanan genç kızlar ve daha birçok sansasyonel etiketlerle hatıralarımıza kazınan bu meşum dönemi ve sonrasını iki oturumda ele alacağız.

İlk oturumda “İkna Odaları Mağdurları” belgeselini izleyeceğiz ve yönetmeni Kevser Çakır’ı misafir edeceğiz. Henüz hiçbir yerde gösterimi yapılmamış bu belgeselin ilk seyircilerinden olmayı istersiniz diye umuyoruz.

İkinci oturumda ise gazeteci, yazar Cemile Bayraktar ile ikna odaları mağdurlarından Hanife Gökdemir’i misafir edeceğiz. Darbeler arasında Türkiye, 28 Şubat’ın günümüze yansımaları, gençlik olarak özellikle de genç kızlar olarak belirlememiz gereken yol haritaları ve bir daha ‘darbeler olmasın’, milletin iradesi tehdit edilmesin diye yapmamız gerekenler üzerine bir söyleşi gerçekleştireceğiz.

27 Mayıs, 12 Mart, 12 Eylül, 28 Şubat, 17 Aralık; tarihler değişse de değişmeyen darbe zihniyetlerine karşılık, her daim teyakkuzda, ülkesinin kaderinde mühim roller alan, bir ayağı köklerinde sabit, diğer ayağıyla yetmiş iki milleti dolaşan, gönlü geniş ve başı dik bir gençlik olmaya var mıyız?

Ne duruyoruz öyleyse belki bu panel bir başlangıçtır. Müsait olan tüm kız arkadaşlarımızı bekliyoruz...

Not: Panele katılmak isteyen arkadaşlarımızın [email protected] adresine ‘panel’ konu başlığı ile isim, soy isim ve telefon numaralarını içeren bir mail atmaları rica olunur.

 

Eslem Nilay Bozdemir haber verdi

Güncelleme Tarihi: 02 Mart 2014, 23:37
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13

banner26