Genç Düşünce yeni sayısı ile sizlerle

Genç Düşünce, sosyal medyanın hayatımızdaki derin etkilerini ele alıyor ve kullanımı konusunda önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Genç Düşünce yeni sayısı ile sizlerle

Gez, gör ama sakın!

Tasarımı, içeriği ve vizyonu ile gençlerin dikkatini ve ilgisini çekmesinin yanında, muhtevasıyla onların hayat yolundaki azıklarını temin edebilecek “Genç Düşünce” dergisinin 16. Sayısı sizlerle…

Sosyal medya ve kullanımı

Dergi; Facebook, Twitter, WhatsApp vb. gibi uygulamaların sosyal hayatımızdaki derin etkilerini anlatan “İrademizi Kontrol Altına Alan Sosyal Medya”, “Sanal Dünya” ve “5N 1K” yazılarının yanında televizyonsuz bir evinizin olmasıyla belki gülümsemelerini duyabileceğiniz melekleri bizlere hatırlatan “Melekler Bize de Gülümser mi?” yazıları ile sosyal medyanın kullanımı konusunda bizlere önemli tavsiyelerde bulunuyor.

Ahmet Yenilmez ile tiyatro üzerine

Derginin “Kahve Bahane” bölümünde, Ekmek Teknesi ve Deli Yürek gibi önemli televizyon programları ile tanıdığımız, kendi tabiriyle “Kara Ahmed” Ahmet Yenilmez’in hayatını, sanat algısını, gençlere tavsiyelerini ve bunların yanında “Gezi Olayları” ile ilgili düşüncelerini bulabileceksiniz.

Seyyah Konya’da

“Seyyah” ile birlikte, Mevlana’nın şehri, Anadolu Selçuklularının başkenti tarihi Konya şehrinin sokaklarında dolaşıp, dürümlerini afiyetle yiyip, çayından yudumlamak; “Derviş’in Günlüğü”nde hakiki Türk yemeklerinin tadına bakabilmek iştahları kabartacağa benziyor. “Fotosentez”de yine birbirinden güzel fotoğraflar tebessümlerinizi artırırken, “Dağcılık” yazısı ile adrenalin seviyenizi tırmandıracak bir faaliyet sizlerle…

Yepyeni yazı dizileri

Bu sayı ile birlikte yepyeni yazı dizileri de sizleri bekliyor. “Müslümanların yaşadıkları coğrafyalar”ı bulabilecekleri bu yazı dizisinde ilkin “Ekvador’a Selam” yazısı ile Güney Amerika ülkelerinden Ekvador’da yaşayan müslümanların hangi vesile ile müslüman olduklarına, onların İslami çalışmalarına tanık olacak, dileyen onlarla iletişim kurma yolunda tavsiyeler bulabilecek olan okurlar, Eurocentric (Avrupa Merkezli) Bilim Anlayışının eksik bir şekilde anlatageldiği, bilimsel aktivitelerin kökenindeki Müslüman bilginlerin hayatlarına ve çalışmalarına “Müslüman Doğa Filozofları” isimli bir başka yazı dizisi ile ulaşabileceklerdir. İmam-hatip okullarının tanıtımının yapılacağı “Okul Tanıtımları” başlıklı yazı dizisindeki ilk okul “Eyüp Anadolu İmam-Hatip Lisesi” ile gençlerin okullarını, eğitimlerini daha yakından tanıyabilecek ve lise tercihlerini yapan küçüklere bu vesile ile tavsiyeler daha bir güvenle yapılabilecek.

Genç nesillerin yetişmesi ve onların doğru ufuklara iletilmesi noktasında dertli yüreklerin kalemlerinden çıkan diğer yazılarla “Genç Düşünce” değerli okurlarını bekliyor.

 

Berkehan Kıran bildirdi

Yayın Tarihi: 06 Ocak 2014 Pazartesi 21:35 Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2014, 21:35
banner25
YORUM EKLE