Genç Dergisinden Arapça Eğitimi Dosyası

Genç dergisinin Haziran 2018 tarihli 14. sayısı çıktı.

Genç Dergisinden Arapça Eğitimi Dosyası

Genç dergisinin Haziran 2018 tarihli 14. sayısı çıktı.

Dergi bu ay dosya konusu olarak "Arapça Eğitimi-Öğrenimi" üzerinde duruyor. Dosya kapsamında, Katar'ın başkenti Doha'da düzenlenen Dünya Arapça Münazara Yarışması'nda birinci olan İzmit Mehmet Akif Ersoy Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin şampiyon öğrencileri ile konuşulurken; Arapça ilmine ömrünü vermiş, çalışmalar yapan hocalar ve akademisyenlerinda görüşleri alınıyor.

Süleyman Ragıp Yazıcılar editörden yazısında "Rüyana Girmeden Sevdim Deme" diyor: "Bu sayımız Arapça’ya nereden başlayalım, nasıl başlayalım diye düşünenler için dilerim yola düşürücü, adım attırıcı bir vesile olur. Rahmetli babam çok isterdi lakin ömrü yetmedi, muhtemelen hep ertelediği için muvaffak olamadı. Hepimizin yarını da meçhul, ertelemeyelim, dert edinelim, aşka düşelim ve adım atalım. Büyük berekete, güzelliğe ereceğiz, bundan şüpheniz olmasın."

Dergide ayrıca Sekülerizm kavramı da çeşitli yazılarla masaya yatırılmış.

Genç dergisinin bu ayki röportajları Nurullah Genç, Muhammed Ağırakça, Abdulmanaf Mumuni, Mahmut Hamil Nazik, Rabia Brodbeck, Fatma Kurt Sarıaslan ve Cihan Piyadeoğlu ile yapılmış.

YORUM EKLE

banner36