Genç Birikim'in yeni sayısı

Kasım 174. sayısıyla okuyucularına merhaba diyen Genç Birikim dergisi yine dopdolu.

Genç Birikim'in yeni sayısı

Genç Birikim dergisinin aynı zamanda genel yayın yönetmenliğini de yapan Araştırmacı-Yazar Ali Kaçar, “MİT-MOSSAD İlişkilerinden Hakan Fidan’a” başlıklı yazısında Osmanlı’dan günümüze istihbarat teşkilatlarının seyrini anlatıyor.

Derginin yazar kadrosunun güçlü kalemi Süleyman Arslantaş’ın yazısının başlığı: “Ortadoğu’da Manzara”.

Erdal Bayraktar “Kısır Tartışmalarla Geçen Günlerimiz/Yıllarımız” başlıklı yazısında seçim dönemine yaklaşırken demokrasinin gerçek yüzünü anlatıyor.

Mustafa Güldağı “Ebu Leheb, Lehebizm, Leheboloji ve Lehebi Düzenler” başlıklı yazısında; günümüz Ebu Lehebleri ve onların ideolojileri ile ilgili ilginç benzerlik ve tespitlerde bulunmuş.

Muhammed Mahi Münir “Harf Devriminin Arka Planı” başlıklı yazısında; bu uygulamanın arkasındaki kirli oyunları ve asıl niyetleri açık bir şekilde ortaya koymuş ve çok güzel değerlendirmelerde bulunmuş.

Hayriye Bican’ın Genç Birikim Derneğinde vermiş olduğu “Beşeri İdeolojilerin Günümüz Kadını Üzerindeki Etkileri” başlıklı konferansı, Prof. Dr. Hacı Duran’ın “Dünya Müslüman Alimler Birliği Fetvası” başlıklı tercümesi, Ömer Köşü’nün “Dava Bilincini Kuşanmak”, Bekir Tok’un “Temeli Bozuk Evin Duvarını Tamir Etmek”, Furkan Kanıgür’ün “Kendimizi Unuttuk” ve Betül Dinçer’in “Şehidimiz Mücahid Şener” başlıklı yazıları” okunmaya diğer yazılar.

www.gencbirikim.net

 

Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2013, 09:48
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13