Genç Birikim Suriye'yi işliyor!

Gündemdeki konuları analiz eden Genç Birikim’de Suriye’de yaşanan olaylar ön planda.

Genç Birikim Suriye'yi işliyor!

Gündemdeki konuları Müslümanca bir duyarlılıkla derinlemesine analiz eden Genç Birikim dergisinin eylül sayısı çıktı. Dergide bu ay da gündemden düşmeyen Suriye’de yaşanan olaylar ön planda.

Genç Birikim dergisinin aynı zamanda Genel Yayın Yönetmenliğini de yürüten Araştırmacı-Yazar Ali Kaçar “İran-Suriye İlişkileri ve Suriye’deki Halk Direnişi!.” başlıklı yazısıyla dikkatleri Suriye’deki yaşananlara ve İran’ın tavrına, İran’a karşı alınması gerektiği inandığı tavra çekmiş. Derginin usta yazarlarından Süleyman Arslantaş “Türkiye ve İran’a Yakışan ‘Adil Devlet-Hakem Devlet’ Olmaktır” diyerek bu ay yine dergi sayfalarına konuk olmuş. İdris Gökalp “Zalimler Devrilirken Suriye ile İmtihanımız” yazısıyla şu an ki dinmeyen ve bir türlü dindirilmeyen yaralarımızdan birisi olan Suriyeyi dile getirmiş.

Dergide bu ay ayrıca Celal Sancar’ın Bianet’ten aktardığı  “Halep İki Ateş Arasında (Rober Koptaş’ın İzlenimleri)” ve İsmail Ceylan’ın “Türkiye’nin Suriye Bataklığına ve İç Savaşa Zorlanması” başlıklı çevirileri, Ubeydullah Toprak’ın “Şehâdetinin 46. Yılında Büyük Dâvâ Adamı: Şehid Seyyid Kutub (2)”(Bu yazı dizisini geçtiğimiz günlerde ‘dünyabizim’ de haber olarak paylaşmıştık.), Hayriye Bican’ın “Yalın Gerçek Ölüm”, Harun Arpacı’nın “Kudüs Bizimdir”, Fatih Pala’nın “Hal Dili”, Ebubekir Ducane’nin “Aslan Yavrusuna Mersiye” ve Hicret İmamoğlu’nun “İslam’da Tesettür” başlıklı yazıları okunmaya değer diğer yazılar.

İletişim: İlkiz Sok. No: 22 Sıhhiye/Ankara

Tel: 229 67 18-19

www.gencbirikim.net

 

 

Fatih Pala haber verdi

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2012, 22:07
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13