Genç Birikim dergisinin 212. sayısı çıktı

Genç Birikim dergisinin Şubat 2017 tarihli 212. sayısı çıktı.

Genç Birikim dergisinin 212. sayısı çıktı

Olayları İslami bakış açısıyla analiz eden ve değerlendiren Genç Birikim dergisinin Şubat 2017 tarihli 212. sayısı çıktı. Dergide bu ay şehidlik ve şehadet kavramları üzerinde duruluyor ve şehid olan bazı sembol isimlerin hayat mücadelelerine yer veriliyor.

Mehmet Ali Furkan “Allah Yolunda Öldürülenlere ölüler demeyin, bilakis onlar diridirler. Ama siz farkında olmazsınız!” (Bakara, 2/154) ayeti ışığında şehidlik ve şehadet kavramlarına açıklık getirmiş. Fatih Pala, Sedat Yenigün’ün; İdris Kerimoğlu, Abdullah Azzam’ın; Taha Oğuzhan Kılavuz, Şeyh Ahmed Yasin ile Suriyeli mücahidler Abdulkadir Salih ve Zahran Alluş’un hayatını, mücadelesini ve şehadetini anlatmış.

Mustafa Güldağı’nın, “Futbolun Tarihi ve Halkları Uyuşturması”, Muhammed İmamoğlu’nun “Mekrûh Vakti Olmayan İbâdet: Zikir”, İdris Kerimoğlu’nun “Ailede Ahlak Eğitimi”, Ömer Köşü’nün “İlmin Önemi”, Hacı DURAN’ın “Tunus Hatıraları”, Savaş Kimya’nın “Rohingyalı Muhammed”, Abdullatif Acar’ın “Zulmün Karşısında Olmak”, Sedef Bağdat’ın “Değişen Sünnet Anlayışı”,  Hakverdi Doğru’nun “Şeytanın Taktikleri”, M. Cihat Batmaz’ın “Hayırsever” başlıklı yazıları ve İsmail Ceylan’ın “Savaş! Daha Çok Savaş!” başlıklı Stanley L. Cohen’den çevirisi dergide yer alan diğer çalışmalar arasında…

İletişim:

İlkiz Sok. No: 22 Sıhhiye/Ankara

Tel: 229 67 18-19

www.gencbirikim.net

 

Yayın Tarihi: 20 Şubat 2017 Pazartesi 11:22 Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2017, 11:22
banner25
YORUM EKLE

banner26