banner17

Genç Akademi Bahar dönemi başlıyor!

Üsküdar'da yedi dönemi ardında bırakan Genç Akademi Bahar Dönemine hazırlanıyor. Bu dönem kimler var akademide?

Genç Akademi Bahar dönemi başlıyor!

Kendini fark etmeyeni kimse fark etmez!

Kış bitti, bahar kapıda. Yaklaşan baharla içimize yerleşen kıpırtı, yenilenmeyi ve yeni şeyler yapmayı şart koşuyor. Mevsimler birbiri içinde devinimler yaşarken, dünya hayatın genç kadrosunu malum boşluğa sürüklemeden, boşlukları doldurmalıyız. Bu işe uzun zaman önce el atmış, görevini hakkıyla ifa eden Genç Akademi, yeniliklerine bir yenisini daha katan Bahar Dönemi seminerleriyle heyecan uyandırıyor.

Genç Akademi
(+)

İnsanın kendisini fark etmesi ile içinde bulunacağı varoluş tılsımının bir parçası olabilmek adına, gençleri kendileri ile yüzleşmeye davet eden, “Neyiz? Neyi niçin yapmalıyız?” sorularının içini dolduran, kılavuzluk görevine fazlası ile yakışan Genç Akademi, Üsküdar’daki iki mekanda da  2011 içeriği ile fazla söze hacet bırakmıyor.

Cuma konferanslarını kaçırmayın!

Yedi dönemi ardında bırakan Akademi’de bu dönem de birbirinden değerli ve kaliteli isimler var. Yine seminerler, kulüp çalışmaları, atölyeler, konferanslar ve buluşmalar göz kamaştırıyor. Gündeme ışık tutan isimler; İsmail Coşkun, Erhan Afyoncu ve Ahmet Kavas.

Kulüp ve atölye çalışmaları ile öne çıkan programda, bir dönemlik aradan sonra tekrar programa dahil edilen Tiyatro Atölyesi nihayete erdiğinde, bir oyun sahneleyecek. Metin Karabaşoğlu, Yazı Atölyesi’nin vazgeçilmeyen ismi yine. Cuma konferansları ise kaçırıldığında çok şey kaybedilecek etkinliklerden biri. Mustafa Özel, Nazif Gürdoğan, Teoman Duralı, Sadettin Ökten hocalarımızı dinlemek isteyenlere… Programın yeni yüzlerinden olan  Ünsal Sözbir Bey ile yapılacak aylık Ekonomik Analizler de bu dönemki yenilikler arasında…

Genç Akademi
(+)

Genç Akademi Şube de benzer zindelikte karşılıyor bizi

Müthiş bayan akademisyen kadrosu ile şık bir içeriğe ev sahipliği yapıyor Bahar Dönemi’nde. Dışımızdaki dünyanın dünü, bugünü ve yarınını bilimsel bir bakış açısı ile anlamlandırmaya devam ediyor. İhtiyaçlarımızı, eksik ve fazlalıklarımızı, uzman bir bakış açısı ile teoriye dönük, sosyal bilimler eşliğinde değerlendiren program, akademik alanda elzem yer tutuyor.

Tarih Seminerleri ve Çağdaş Dünya Etütleri; bize yabancı toplumların ötekileştirilmiş taraflarını irdeleyerek, adil bir bakış açısı sağlamamızı öngörürken, farklı coğrafyaların kültür dünyaları ve siyasi yanlarına da orijinal bir kapıdan bakmamızı sağlıyor.

Bir klasik halini aldı artık Cuma Sohbetleri. Bize ait cümlelerle, kendi gündemimizi oluşturmaya davet ediyor bizi Nazife Şişman, Edibe Sözen, Ayla Ağabegüm ve Belkıs İbrahimhakkıoğlu.

Dil Kulübünde Arapça öğrenelim!

Bahar Dönemi’nin çiçeği burnunda kulüplerinden Dil Kulübü, ilk olarak yüksek seviye Arapça eğitimi ile gramer ve pratikte dört kuru tamamlamayı hedefliyor. Görsel iletişim dilleri de unutulmamış. Grafik Atölyesi, Photoshop, İllustrasyon, Sinema ve Fotoğraf Atölyesi bu grubun seçenekleri.

Aysun Ellidokuzoğlu ile Okuma Günlüğü ve Osmanlıca İhtisas Kulübü ile Şer’iyye Sicilleri Osmanlı Arşiv okumaları programın önemli bölümlerinden.

Tarihe iz düşürmenin derdini taşıyanlar, Genç Akademi’ye bekleniyor.

 

 

Mehlika Toyga akademiye mutlaka uğrayın dedi

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2011, 16:21
YORUM EKLE
YORUMLAR
derseadet
derseadet - 8 yıl Önce

Şu "bayan" kelimesini lügatlerimizden çıkarsak!Böyle nezih çalışmalar yapan kurumlar dahî kullanırsa...Hâlüna harabüna

melike tuba
melike tuba - 8 yıl Önce

Genç Akademi yine dolu dolu..seviyorum böyle heyecanları..Allah yardımcınız olsun

banner19

banner13

banner20