Gelişen Ülkeler Film Festivali başlıyor

Gelişen Ülkeler Film Festivali, sinematografik değeri yüksek filmlerin ve yabancı konukların katılımıyla, 20-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Gelişen Ülkeler Film Festivali başlıyor

Gelişen Ülkeler Film Festivali, D-8 grubuna üye Türkiye ile birlikte sekiz ülke (Endonezya, Pakistan, İran, Bengladeş, Malezya, Mısır, Nijerya) ve (ECO) Ekonomik İşbirliği Teşkilatı’na üye on ülkeden (Afganistan, Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Pakistan, Tacikistan, Türkiye, Türkmenistan, Özbekistan) sinematografik değeri yüksek filmlerin ve yabancı konukların katılımıyla, 20-27 Eylül 2013 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirilecek.

“Çok Yakın, Çok Uzak” sloganıyla hareket eden festival, bu ülkelerin sinemalarından karma bir seçki sunuyor. Festivalde son yıllarda çekilmiş filmler olmakla beraber, sinemasal nitelikler taşıyan geçmiş yıllara ait çalışmalar da yer alıyor. Ülkelerin tarihi perspektif içinde kültürel dokularını işleyen yapımların yanı sıra, güncel sorunlarını da dile getiren eserler festivalin belkemiğini oluşturuyor.

Festival, 20 Eylül Cuma saat 19.00’da, İstanbul Kongre Merkezi, Harbiye’de başlayacak açılış programından sonra, Beyoğlu Majestik Sineması, TÜRVAK Sinema Müzesi, Bağlarbaşı Kültür Merkezi ve Şehir Üniversitesinde yapılacak gösterimlerle devam edecek.

Ayrıntılı bilgi: //www.gelsinfest.org/

 

Cansu Çınar haber verdi

Yayın Tarihi: 11 Eylül 2013 Çarşamba 23:54 Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2013, 13:42
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner26