Geleceğin ustaları yarışıyor

Geleneksel sanatların gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Geleneksel Sanatlar Yarışması'na eser kabulü 1 Kasım kadar devam edecek.

Geleceğin ustaları yarışıyor

Geleneksel sanatların gelişimine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen ve başvuruları 20 Nisan'da başlayan ‘Geleceğin Ustaları-Geleneksel Sanatlar Yarışması'na eser kabulü 1 Kasım kadar devam edecek.

Yarışmada hüsn-i hat, tezhip, minyatür, ebru, çini, cilt sanatı, katı' ve kalemişi olmak üzere 8 ana dalda eserler yarışacak. Kültür ve Turizm Bakanlığı, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Zeytinburnu Belediyesi ve Geleneksel Sanatlar Derneğinin işbirliğiyle düzenlenen yarışmanın seçici kurulunda her biri kendi alanında duayen kabul edilen sanatçılar yer alıyor.

Kurulun üç aşamada belirleyeceği eserlere para ödülü verilecek. Ödül miktarı her sanat dalı başına 9,5 bin TL olarak belirlenmiş. Yani her alanın birincisine 5 bin, ikincisine 3 bin, üçüncüsüne 1,5 bin TL ödül verilecek. Sonuçların 4 Kasım 2013’te açıklanacağı yarışmada dereceye giren eserler, 16-30 Kasım tarihleri arasında sergilenecek. Yarışmanın katılım şartları oldukça ayrıntılı, daha fazla bilgi www.geleceginustalari.org'da.


Elif Yediveren haber verdi

Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2013, 00:01
banner25
YORUM EKLE

banner19

banner13